• Aktualności

            • II Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Głosem Inki"

            • 20 maja 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. "Inka" w Podjazach odbył się II Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Głosem Inki" pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sulęczyno, Bernarda Gruczy. Celem konkursu było popularyzowanie piosenek i pieśni zawierających treści patriotyczne, stanowiących ważny element narodowego dziedzictwa.

              Do konkursu przystąpili wyłącznie soliści ze szkół podstawowych z terenu województwa pomorskiego. Na zaproszenie naszej szkoły i organizatorów konkursu odpowiedziały następujące szkoły: SP nr 1 w Sierakowicach, SP nr 2 w Sierakowicach, SP w Gowidlinie, SP w Kamienicy Królewskiej, SP w Mojuszu, SP  w Sulęczynie, SP w Przyjaźni, SP
              w Szopie, SP w Borku Kamiennym, SP w Baninie, SP nr 2 w Kartuzach, SP w Miechucinie, SP w Parchowie, SP w Żukowie, SP w Borkowo, SP w Mściszewicach oraz SP
              w Podjazach.

              Tegoroczna edycja konkursu odbyła się  w zupełnie innej formie, niż poprzednie.
              Ze względu na pandemię i wprowadzone w związku z nią obostrzenia, nie było możliwe zorganizowanie konkursu stacjonarnie. Przegląd przeprowadzono w formie online. Każdy z uczestników nagrał wykonanie utworu i przesłał go do oceny. Jury konkursowe mogło wysłuchać nieszablonowych interpretacji doskonale znanych pieśni i piosenek patriotycznych. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Wykonawcy nie tylko pięknie śpiewali, ale również przygotowali dekoracje swoich pomieszczeń oraz specjalne stroje. Jury miało bardzo trudne zadanie.

              Po przesłuchaniach, profesjonalna komisja konkursowa w składzie: dr Sławomir Bronk – przewodniczący, Paweł A. Nowak oraz Joanna Szroeder, ogłosiła werdykt.

              W kategorii klas I – III: I m.  Zuzanna Damaszke - SP w Baninie (opiekun Hanna Pek 
              i Krzysztof Majda),   II m. – Lena Hildebrand – SP w Przyjaźni (opiekun Aleksandra Kuśnierczuk) oraz Lena Stefan – SP w Podjazach (opiekun Natalia Hebel), III m. Liliana Labuda – SP w Szopie (opiekun Emilia Janneck). Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła Kornelia Gliniecka – SP w Sulęczynie (opiekun Marta Gurowska).

              W kategorii klas IV – VI: I m. Kinga Błonk – SP w Sierakowicach (opiekun Wioletta Kuczkowska) oraz Zofia Brzeska – SP w Miechucinie (opiekun Lucyna Mielewczyk),
              II m. Bartłomiej Piankowski SP w Parchowie oraz Kinga Szczypior – SP w Kamienicy Królewskiej (opiekun Dominika Formela), III m. Julian Jereczek – SP w Podjazach (opiekun Natalia Hebel) oraz Helena Modrzejewska – SP nr 1 w Żukowie (opiekun Justyna Belgrau). Natomiast wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Maja Kocięda
              SP w Borkowie (opiekun Anna Kocięda) i Matylda Myszk SP nr 1 w Sierakowicach (opiekun Dominika Formela).

              W kategorii klas VII – VIII: I m. Sandra Hinca – SP w Miechucinie (opiekun Lucyna Mielewczyk) oraz Marcelina Urban – SP  w Kamienicy Królewskiej (opiekun Dominika Formela), II m. Agata Bigus – SP nr 2 w Kartuzach (opiekun Dorota Klasa) oraz Krystian Krauza – SP w Szopie (opiekun Emilia  Janneck), III m. Zuzanna Jereczek -
              SP w Podjazach (opiekun Natalia Hebel) oraz Zuzanna Kapiszka – SP w Parchowie. Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła: Oliwia Kobiela – SP w Sulęczynie (opiekun Marta Gurowska).

               

              Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci wspaniałe nagrody ufundowane przez: WYDZIAŁ EDUKACJI, KULTURY I PROMOCJI – STAROSTWO POWIATOWE W KARTUZACH, INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ ODDZIAŁ W GDAŃSKU, GMINNY OŚRODEK KULTURY W SULĘCZYNIE. Wspomniane wcześniej instytucje w tym roku objęły patronat nad wydarzeniem, co jest istotnym wyróżnieniem podkreślającym szczególny charakter przedsięwzięcia.

              Konkurs nie mógłby się odbyć bez wsparcia GMINNEJ KOMISJI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W SULĘCZYNIE, FIRMY SCANDPOL, NADLEŚNICTWA LIPUSZ, NADLEŚNICTWO KWIDZYN, B&S SALONU OKIEN I DRZWI – właściciel Michał Bronk, SKLEPU CHEMICZNO–PRZEMYSŁOWEGO - właściciel Magdalena Szustka, STOWARZYSZENIA DISCANTUS, ACCO MUSIC -PAWEŁ A. NOWAK.

              Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział oraz zaangażowanie w przygotowaniach do  II Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Głosem Inki”. Gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów.

              Za owocną współpracę dziękują organizatorzy konkursu: Dyrektor szkoły Barbara
              Lis-Driwa oraz Natalia Hebel, Anna Krawiec i Patrycja Szymichowska.

               

              Zapraszamy do obejrzenia występów laureatów II Wojewódzkiego Konkursu Pieśni
              i Piosenki Patriotycznej "Głosem Inki" - Podjazy 2021r.

              https://www.youtube.com/channel/UCM8ps28wp35i7ZdVCxOTDyg/featured

               

               

            • Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022

            • Od 17 maja można składać wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Szczegółowy harmonogram przedstawiamy poniżej. 

              Terminy te nie dotyczą szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych  na rok szkolny 2021/2022. Harmonogramy do tych szkół będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

              Najważniejsze informacje

              • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.
              • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
              • Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.
              • Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.
              • W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
              • W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.
              • Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontynuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
              • Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).
              • W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.
              • Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
              • Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
            • 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – zachęcamy do świętowania!

            • Zamek Królewski w Warszawie

              Z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja Zamek Królewski w Warszawie przygotował szereg wydarzeń edukacyjnych, m.in. wykłady on-line, film, a także wystawę pt. Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej. 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Eskpozycja przybliża nie tylko samą Konstytucję, ale także tych, którzy uczestniczyli w jej tworzeniu i byli jej świadkami. Wystawa będzie czynna od 1 maja do 8 sierpnia 2021 r.

              Więcej informacji na temat wydarzeń organizowanych przez Zamek Królewski w Warszawie można znaleźć na stronie.

              Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

              Ze względu na sytuację epidemiczną Muzeum Łazienki Królewskie przygotowało wydarzenia w formie on-line, tj. wykłady, seminarium oraz warsztaty. Ponadto na wystawie czasowej w Pałacu na Wyspie zostanie wyeksponowana kopia Konstytucji 3 maja z 1791 r., która została wypożyczona z Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie. 

              Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

              W Muzeum w Wilanowie będzie można wziąć udział w otwartych pokazach drukarskich połączonych z opowieścią o Stanisławie Kostce Potockim, który jest twórcą wilanowskiego muzeum. W polowej Drukarni Królewskiej na prawdziwej prasie drukarskiej będą drukowane fragmenty Konstytucji 3 maja, a w mennicy Jana III Sobieskiego będzie można własnoręcznie wybić monety z czasów króla. 

              Muzeum przygotowało również zajęcia on-line zatytułowane „Co się wydarzyło 3 maja 1791 roku?”. Zajęcia odbędą się 3 maja w godz. 11:00-12:00. Udział w spotkaniu online jest bezpłatny.

              Instytut Pamięci Narodowej 

              Instytut Pamięci Narodowej organizuje konkurs dla nauczycieli polonijnych. Prace konkursowe w formie relacji, dokumentacji fotograficznej i scenariusza z przeprowadzonych zajęć lub działań można przesyłać do 30 czerwca 2021 roku. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie IPN.  

              Polskie Radio 

              Słuchaczy Polskiego Radia zachęcamy do wysłania audycji z cyklu „Eureka”. W programach emitowanych na antenie PR 1, po godz. 19.30, zostaną przybliżone wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Audycje będą emitowane od 26 do 30 kwietnia. 

              Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

              Konstytucja 3 Maja została uchwalona przez Sejm Wielki 3 maja 1791 roku. Regulowała ona prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej. 

              Przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną oraz wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Wyrazicielem suwerennej woli narodu miał być dwuizbowy Sejm.

            • Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach

            • Małymi krokami wracamy do normalności! 

              Poprawia się sytuacja epidemiczna w kraju, co oznacza, że przy zachowaniu reżimu sanitarnego będzie możliwy stopniowy powrót do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie. Zostało ono skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw.

              Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej:

              • Od 4 maja do zajęć w trybie stacjonarnym wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach pozostali uczniowie.
              • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
              • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

               

              Wszystkie informacje mogą także Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/harmonogram-powrotu-uczniow-do-stacjonarnej-nauki-w-szkolach-i-placowkach.

            • Dzień Pozytywnego Myślenia

            • Dnia 22.04.2021 r. uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w “Dniu Pozytywnego Myślenia” zorganizowanym w ramach VII edycji programu grantowego “mPotęga”. Uczniowie spędzili w szkole cały dzień łącząc zabawę z doskonaleniem swoich umiejętności matematycznych. Zostali podzieleni na niewielkie grupy, po czym rozegrali turniej gier planszowych, które przed kilka minionych tygodni własnoręcznie przygotowywali. Pomimo zmiennej passy, humory wszystkim dopisywały.

            • Handel Ludźmi

            • W celu podniesienia świadomości młodzieży szkolnej na temat zjawiska handlu ludźmi   uczniowie klasy VIII uczestniczyli on-line w zajęciach profilaktycznych. Podczas spotkania Pani Joanna z Fundacji La Strada omówiła najważniejsze zagrożenia związane z handlem ludźmi, zaprezentowała sposoby zapewnienia sobie optymalnego bezpieczeństwa podczas wyjazdów i podróży związanych z poszukiwaniem pracy za granicą, poinformowała także, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat zjawiska handlu ludźmi, by poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

              Prawa człowieka a handel kobietami i młodymi ludźmi w Europie. Przybornik edukacyjny co warto wiedzieć:            https://www.strada.org.pl/publikacje/publikacja1.pdf

                Historia Pauliny     https://youtu.be/TETojzBHQT0

            • Informacja dla rodziców/opiekunów dzieci uczestniczących w Programie dla szkół

            • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,


              mając na uwadze obecną sytuację epidemiczną oraz wprowadzenie szczególnych obostrzeń w zakresie funkcjonowania placówek oświatowych mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19 wprowadzone zostały zmiany w realizacji „Programu dla szkół”.


              Dotychczas w roku szkolnym 2020/2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28 sierpnia 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu dla szkół (Dz. U. z 2020 r., poz. 1511) grupę docelową programu stanowiły dzieci, które regularnie uczęszczają do klas I-V szkół podstawowych, ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz klas I-II ogólnokształcących szkół baletowych, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na udział w programie.
              Na mocy nowelizacji ww. rozporządzenia dokonanej rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 22 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu dla szkół (Dz. U. z 2020 r., poz. 1885) w przypadku zawieszenia stacjonarnego prowadzenia zajęć edukacyjnych na terenie szkoły biorącej udział w programie w przypadku dotychczasowej grupy docelowej, uprawnionymi beneficjentami/dziećmi są również dzieci:
               z klas VI-VIII szkół podstawowych,
               z klas III-IV ogólnokształcących szkół baletowych,
               oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych,
              których rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na udział w programie.


              Zmiany wprowadzone kolejną nowelizacją ww. rozporządzenia, tj. rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 grudnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu dla szkół (Dz. U. z 2020 r., poz. 2332) przewidują możliwość przekazywania produktów przeznaczonych do udostępniania w ramach „Programu dla szkół” rodzicom/opiekunom prawnym w celu udostępnienia ich dzieciom uczącym się w systemie zdalnym w domu, w sposób zgodny z obowiązującymi warunkami i wymaganiami określonymi w załączniku nr 1 i nr 2 do ww. rozporządzenia MRiRW.

              Przekazanie produktów dzieciom uczącym się w systemie zdalnym może być zrealizowane pod warunkiem przedłożenia przez rodziców lub opiekunów prawnych dzieci dyrektorowi szkoły oświadczenia zawierającego zobowiązanie do odbioru owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych oraz udostępnienia ich dzieciom zgodnie z warunkami i wymaganiami określonymi odpowiednio w załączniku nr 1 i nr 2 do ww. rozporządzenia MRiRW, na formularzu Oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego dziecka uczącego się w systemie zdalnym stanowiącym załącznik nr XII do obowiązujących Warunków udziału w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2020/2021, opublikowanym na stronach internetowych:
               ARiMR https://www.arimr.gov.pl/rynki-rolne/program-dla-szkol.html oraz
               KOWR https://www.programdlaszkol.org/program/warunki-udzialu.


              Jeżeli Państwa dziecko uczy się w systemie zdalnym i jesteście Państwo zainteresowani odbiorem produktów dla dziecka prosimy o skontaktowanie się z placówką oświatową, do której uczęszcza dziecko, celem ustalenia terminu oraz miejsca odbioru produktów w ramach programu oraz podpisania ww. oświadczenia o wyrażeniu zgody na obiór i udostępnienie produktów dziecku, uczącemu się w systemie zdalnym. W przypadku, gdy szkoła nie korzysta z takiej formy udostępniania produktów dzieciom, prosimy o zwrócenie się do placówki oświatowej z prośbą o podanie przyczyny braku realizacji przez placówkę udostępniania produktów w ramach „Programu dla szkół” dzieciom uczącym się w systemie zdalnym.

            • Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać

            • Dnia 14.04.2021 r. w Naszej Szkole odbyły się warsztaty online dla uczniów klas  V- VIII            pt. ,, Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać”. Podczas zajęć omawiana była tematyka zagrożeń związanych z nadmiernym i nieodpowiednim wykorzystywaniem urządzeń mobilnych. Uczniowie dowiedzieli się także, jak wprowadzić zasady higieny cyfrowej do codziennego życia, aby odpowiedzialnie korzystać z nowych technologii i uniknąć e-uzależnień, wynikających z nieodpowiedniego korzystania z Internetu, komputerów i smartfonów. Warsztaty prowadziła Pani Monika z Fundacji „Dbam o Mój Zasięg”.

              Pandemia koronawirusa wymusiła na nas m.in. pracę zdalną i naukę online. Przed komputerami i ekranami tabletów spędzamy teraz jeszcze więcej czasu niż przedtem. Jak wobec tego zadbać o higienę cyfrową, abyśmy po ustąpieniu obecnej pandemii nie stanęli w obliczu kolejnego masowego problemu – siecioholizm i fonoholizmu? Dlatego poniżej przedstawiamy  10 zasad HIGIENY CYFROWEJ - niezbędnik absolutnie każdego użytkownika smartfona.
              Nowe technologie to wspaniałe wynalazki, które ułatwiają nam życie, ale nadużywane - potrafią przynieść wiele szkód.  Zachęcamy do wprowadzenia 10 zasad higieny cyfrowej!!!

               

               

              Link do filmu

              https://www.youtube.com/watch?v=QvylySSkZ8M

            • Zajęcia eko(to)logiczne

            • Z okazji Światowego Dnia Ziemi klasa III bierze udział w lekcji online pt. „EKO(TO)LOGICZNE” organizowanej przez Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. Tematem lekcji będzie segregacja odpadów.

            • WOJEWÓDZKI KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH pt. „GŁOSEM INKI”

            • Zapraszamy do wzięcia udziału

              w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE

              PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

              pt. „GŁOSEM INKI”

              pod patronatem honorowym Wójta Gminy Sulęczyno,

               który odbędzie się 20 maja 2021 r.

              w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. „Inki” w Podjazach.

               

              23 maja 2009 r. nasza placówka otrzymała imię Danuty Siedzikówny ps. „Inki” - 18-letniej bohaterskiej sanitariuszki. Od tego czasu czujemy się odpowiedzialni za szerzenie wiedzy na temat cech i wartości, za których przestrzeganie wielokrotnie płaciło się najwyższą cenę. Wychowujemy się w duchu patriotyzmu, poszanowania tradycji narodowych i kształtowania takich wartości jak: siła, odwaga, przywiązanie do wiary i wartości oraz regionu.

              Inicjatywą powstania konkursu było zainteresowanie działaniami prowadzonymi przez naszą szkołę, upamiętniającymi bohaterskie życie nastoletniej Danuty Siedzikówny.

              W tym roku, postanowiliśmy zaakcentować dzień 20 maja. Jest to dla nas data symboliczna. Wiemy, że w tym okresie Inka przebywała w naszym rejonie.

              Chcemy, aby polskie pieśni i piosenki narodowe, które niosą w sobie przesłanki patriotyzmu i przeszłości historycznej naszego kraju nie poszły w zapomnienie. Uważamy, że takiego rodzaju konkursy są doskonałą okazją wspierania wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, pielęgnowania kulturowego dziedzictwa kraju, w tym niektórych zapomnianych już polskich piosenek i pieśni patriotycznych. Wiemy, jak ważne jest kształtowanie świadomości narodowej i kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny.

               

               

               

            • WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW REALIZOWANYCH W RAMACH PROGRAMU „mPotęga”

            • Bardzo miło nam poinformować, iż rozstrzygnięte zostały konkursy na Najciekawszą Wielkanocną Ozdobę Matematyczną oraz Stworka Matematycznego.

               

              Konkurs na Najciekawszą Wielkanocną Ozdobę Matematyczną:

              I miejsce w kategorii oddziału przedszkolnego i klasy 0: ex aequo Martyna Gruchała i Marta Jereczek

              I miejsce w kategorii klas I-III: Filip Zelewski

              I miejsce w kategorii klas V-VIII: ex aequo Wiktoria Kobiela, Weronika Gruchała

              II miejsce w kategorii klas V-VIII: ex aequo Julian Jereczek, Julia Karczeska, Zuzanna Jereczek, Anna Kotłowska

               

              Konkurs na Stworka Matematycznego:

              I miejsce: Wiktoria Kobiela

              II miejsce: Weronika Gruchała

              III miejsce: Anna Kotłowska

               

              Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy.

               

            • Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia – pomorska wojewódzka konferencja konsultacyjna

            • Szanowni Państwo

              Dyrektorzy i Nauczyciele,

              Uczniowie szkół i placówek oświatowychw województwie pomorskim,

              Opiekunowie Samorządów Uczniowskich,

              Młodzież działająca w organizacjach młodzieżowych,

              Młodzież niezrzeszona w organizacjach

                           Zwracam się uprzejmą prośbą o rozpropagowanie wśród młodzieży szkolnej (również wśród uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych) i pozaszkolnej, w tym działającej w organizacjach młodzieżowych, jak też niezrzeszonej – pomorskiej wojewódzkiej konferencji konsultacyjnej. Wydarzenie będzie miało miejsce 13 kwietnia br.W trakcie konferencji będzie można zgłosić pomysły do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”.  W ten sposób zebrane zostaną opinie i wypracowane rozwiązania, które zostaną ujęte w wieloletnim planie działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek i Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem.

                           Proszę Państwa Dyrektorów szkół i Nauczycieli o szerokie rozpropagowanie możliwości udziału młodzieży w tym ważnym i potrzebnym wydarzeniu.

                           Jednocześnie warto zauważyć, że udział w konsultacjach jest również okazją do zaktywizowania Samorządów Uczniowskich.

                           Warto, żeby ciekawe pomysły i propozycje pomorskiej młodzieży zostały przekazane i wzięte pod uwagę!Pomorskie konsultacje rozpoczną się 13 kwietnia br. o godz. 17.Zapisy do 12 kwietnia (poniedziałek) do godziny 12.

              Aby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://strategiadlamlodych4.webankieta.pl/

              Uwaga!Można również dokonywać zgłoszeń indywidualnych (młodzież niezrzeszona w organizacjach).

              Więcej informacji: https://www.gdansk.uw.gov.pl/5236-strategia-rp-na-rzecz-mlodego-pokolenia-zglos-sie-na-konferencjeKonsultacje, z powodu epidemii, będą odbywać się w formie wideokonferencji.

                                                                                     Pomorski Kurator Oświaty

                                                                                         Małgorzata Bielang

            • Święto Pieczonego Ziemniaka

            • W piątek, 19 marca 2021 roku, uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. “Inka” w Podjazach wzięli udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka zorganizowanym w ramach VII edycji programu grantowego “mPotęga”.

              Uczniowie, podzieleni na niewielkie grupy, przygotowali frytki i placki ziemniaczane, po których zjedzeniu, pełni energii do działania, przystąpili do  tropienia zadań i łamigłówek matematycznych schowanych w całej szkole. Były one ukryte pod kodami QR, które uczniowie odczytywali za pomocą tabletów. Zadania wymagały od nich logicznego myślenia oraz współpracy w grupie. Wszystkim zespołom udało się, w dłuższym bądź krótszym czasie, rozwiązać zestawy przygotowanych dla nich zagadek, za co zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

            • Fundacja DKMS-Pomóż ratowniczce medycznej Oldze z Trójmiasta

            • Akcja dedykowana jest 41-letniej Oldze. Olga jest ratowniczką medyczną. Praca z ludźmi i możliwość pomagania im sprawia jej ogromną satysfakcję w życiu. Jest osobą ciepłą, pełną energii i bardzo pogodną. Niestety jej codzienność zmieniła się o 180 stopni, gdy pod koniec stycznia usłyszała diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Aby wrócić do pełni zdrowia, Olga potrzebuje przeszczepienia szpiku kostnego od Dawcy niespokrewnionego. I teraz to Ona potrzebuje naszej pomocy.

            • OGŁOSZENIE

            • OGŁOSZENIE

              W związku z wprowadzaniem przez Ministra Edukacji i Nauki nowego rozporządzenia z dnia 12 marca br.  w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty dot. zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19,  od poniedziałku 15 marca do 28 marca br. dla uczniów klas I- III zajęcia będą prowadzone w systemie hybrydowym, tzn. naprzemienne.

              Szczegółowy harmonogram pracy danej klasy będzie przekazywany przez wychowawców. Został zorganizowany dla każdego oddziału wg ustalonych godzin pracy zdalnej wprowadzonych na komunikatorze TEAMS. Informacje dostępne są również w dzienniku elektronicznym.

              Oddział Przedszkolny funkcjonuje na dotychczasowych zasadach, w sposób stacjonarny.

               

               

                                                                                                                                           Dyrektor Szkoły