• Powitanie lata - Kaszubskie Sobótki 2023

• Organizatorzy: Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Podjazy, Sołtys Sołectwa Podjazy oraz Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny ps. "Inka" w Podjazach.
              Impreza finansowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Podjazay ze środków Gminy Sulęczyno.

• 💕🏤Pożegnanie klas ósmych🏤💕

• "Do widzenia Przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele..."👋👋
              Taka już kolej rzeczy, że coś się kończy, a coś się zaczyna‼️
              Życzymy Wam wszelkiej pomyślności w dorosłym życiu!💞❤️💞

• FROMBORK - ELBLĄG - MIERZEJA WIŚLANA

• Podczas wycieczki edukacyjnej nasza młodzież zwiedzała Wzgórze Katedralne - Fortufikacje i Wieżę Kopernika. W Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku uczniowie uczestniczyli w lekcji poświęconej działalności wybitnego astronoma, ponadto podziwiali gotycką bazylikę archikatedralną WNMP, w której znajduje się grób Mikołaja Kopernika oraz planetarium. Ostatnim punktem programu był spacer po starówce, Brama Targowa oraz Kanał Elbląski, a także przejazd nad Zalew Wiślany, Przekop Mierzei Wiślanej.

• Wycieczka do Rodzinnego Centrum Rozrywki Costerina Park

• W piątek 16.06.2023 r. uczniowie klasy drugiej brali udział w wycieczce do Rodzinnego Centrum Rozrywki Costerina Park w Kościerzynie. Celem naszej wyprawy była integracja grupy oraz zabawy ruchowe. Dzieci pokonywały park linowy, grały w minigolfa, bule, budowały konstrukcje z klocków, strzelały z łuku, szukały bursztynów. Po wyczerpujących atrakcjach nadszedł czas na lody oraz pyszny obiad. 🙂

• „Mistrz Pięknego Czytania”

• 16.06.2023 r. odbył się w bibliotece szkolnej cykliczny konkurs czytelniczy „ Mistrz Pięknego Czytania”.
              Głównym celem konkursu było podniesienie kompetencji czytelniczych uczniów poprzez kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos.
              Konkurs adresowany był do uczniów klas I-VIII. Zadanie uczestników polegało na odczytaniu na głos wybranego przez siebie fragmentu książki (czas do 2 min.).
              Miło nam poinformować, że Mistrzem Pięknego Czytania w tym roku szkolnym został JULIAN JERECZEK – uczeń klasy VII.
              Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym!!!

• PRAKTYCZNE ĆWICZENIA EWAKUACJI

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się praktyczne ćwiczenia ewakuacji. Następnie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z instrukcją korzystania z gaśnic. Wisienką na torcie okazało się gaszenie ognia różnymi gaśnicami pod czujnym okiem  strażaków.

• "The Winners"

• To już po raz jedenasty nasza szkoła organizowała Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów kończących I etap edukacyjny "The Winners".
              Po podliczeniu punktów, jury ogłosiła wyniki.
              I miejsce - Zuzanna Treder
              II miejsce - Feliks Gojtowski
              III miejsce - Luiza Mejna
              III miejsce - Maksymilian Driwa
              III miejsce - Lucja Reiter
              Aż troje uczniów zdobyło tę samą ilość punktów, tym samym zdobywając III miejsce.
              Dziękujemy Pani Annie Bronk, Pani Annie Markowskiej oraz Pani Małgorzacie Cyman za przygotowanie dzieci  oraz uczestnictwo w konkursie.
              Zapraszamy w przyszłym roku😀

• Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

• Wracamy dzisiaj szczęśliwi z Julianem Jereczkiem z klasy 7, który wyśpiewał sobie III miejsce w X Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Zespole Szkół Zawodowych i Ogolnolsztalcących w Żukowie. Serdeczne gratulacje!