• Spotkanie z dietetykiem 🥦🍅

• Dnia 17.04.2024r. Odbyło się spotkanie z panią dietetyk. Klasy III-VIII miały okazję nauczyć się przygotować zdrowe posiłki m.in. czekoladową owsiankę z owocami, zielony koktajl. W części teoretycznej Pani dietetyk zwróciła uwagę na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę stosowaną dla dzieci i młodzieży.

• Dzień Ziemi 🌎♻️

• Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, który często nazywany jest też Międzynarodowym Dniem Ziemi. Celem tego wydarzenia jest promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Musimy być świadomi, że nasze osobiste zaangażowanie –to właśnie inwestowanie w naszą planetę, które jest konieczne, aby ją chronić i jest receptą na lepszą przyszłość. Dlatego, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli aktywny udział w tej akcji! Dzień Ziemi to także sposobność do zwiększania naszej świadomości, do spostrzeżenia wpływu jaki wywieramy na przyrodę, do spostrzeżenia efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, gleby, zmniejszenie bioróżnorodności, czy wreszcie globalne ocieplenie.

Dlatego nasza szkoła zdobywając certyfikat organizacji Pilgrim w szczególny sposób traktuje szeroko rozumianą ekologię. W związku z tym panie Anna Krawiec oraz Patrycja Szymichowska zorganizowały konkurs na "Eko-zabawkę". Pomysły dzieci są nieograniczone, lecz komisja wybrała z każdej kategorii 1 miejsce,które zostalo nagrodzone. I tak:

Kat. I - Kacper Bladowski

Kat. II - Marcel Gneba

Kat. III - Aleksander Lubiński

Gratulujemy!

I pamietajmy, że chociaż Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz w roku, każdy z nas każdego dnia może podejmować działania, aby wspólnie pracować nad poprawą jakości naszego życia!

• 🐈😸🐕🐶

• W piątek chętni uczniowie wraz z paniami udali się do Schroniska "Fundacja Animalsi" w Kościerzynie, aby przekazać dary dla zwierząt. Wizyta była poprzedzona zbiórką żywności. Pani oprowadzila uczniów oraz opowiedziała o funkcjonowaniu schroniska. Uczniowie zobaczyli boksy, w których przebywają psy oraz pomieszczenia dla kotów. Dzięki tej akcji uczniowie zostali uwrażliwieni na los bezdomnych zwierząt oraz niesienie pomocy skrzywdzonym i bezbronnym zwierzętom.

• 📚📖

• Spotkanie z książką po raz kolejny przybliżyło nam oblicze literatury kaszubskiej. Wspólne czytanie i analizowanie tekstów literackich niewątpliwie pogłębiło wiedzę naszych uczniów na temat zwyczajów, tradycji, obrzędowości Kaszub. Tym razem spotkanie połączone zostało z zajęciami ruchowymi. Przedstawione zostały dawne gry kaszubskie i pomorskie. Przy tym spotkaniu towarzyszyło nam wiele emocji i radości. Zapraszamy do galerii.

• Niebieskie Igrzyska

• a Świadomości Autyzmu – 10 kwietnia w naszej szkole zostały przeprowadzone NIEBIESKIE IGRZYSKA 2024. Jest to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Głównym celem wydarzenia jest integracja i zwiększanie świadomości otoczenia odnośnie funkcjonowania osób z autyzmem. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 wyrażając swoją solidarność z dziećmi autystycznymi, przyszli ubrani na niebiesko. Podczas zajęć odbyły się warsztaty i pogadanki przybliżające temat autyzmu oraz zajęcia sportowe dominowały konkurencje motoryczne i sensoryczne.