• Aktualności

            • Dzień Aktywności Ruchowej

            • Dnia 28 września obchodziliśmy Dzień Aktywności Ruchowej, którego głównym celem było spędzanie czasu na świeżym powietrzu a przy okazji dobrze się przy tym bawić.

              Po zbiórce przy scenie plenerowej na terenie szkoły rozpoczęliśmy rozgrzewką prowadzoną przez panią Emilię Dyszer. Następnie pani Patrycja Szymichowska porwała uczniów w wir tańca z układem choreograficznym do południowoafrykańskiej piosenki "Jerusalema". Zaś młodzież z klasy VIII prezentując taniec "Belgijka", wkręciła wszystkich do wspólnej zabawy. 

              Po części powitalnej nadszedł czas na rozgrywki. Grupa przedszkolna musiała zmierzyć się z konkurencjami. Klasy I - III sprawdzały swoich sił w stacjach i torach przeszkód. W klasach starszych nie brakowało współzawodnictwa w takich grach jak piłka ręczna, siatkówka, gra w Palanta czy też gra w "Kapitana". 

              Dzień zakończył się wzbogacony wieloma emocjami.

              Drodzy Uczniowie, nie traćcie ducha walki! Doceniamy Waszą bojową postawę. 

            • Majsterkowicze #SuperKoderzy

            • Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w Programie #SuperKoderzy, dzięki któremu nasi uczniowie mają szansę na nowoczesną naukę z wykorzystaniem programowania, robotyki i nowych technologii.

              Na pierwszych zajęciach, które odbyły się 21 września 2021 r., uczniowie klasy 4 wyruszyli w świat robotów. Na zajęciach dowiedzieliśmy się jakie znamy roboty i maszyny, czym różnią się od siebie oraz czego potrzebują, żeby mogły pracować.  Uczniowie zostali podzieleni w grupy, w których zapoznawali się z zestawem LOFI Robot – CODEBOX.

              Podczas długo wyczekiwanych przez uczniów zajęć, które odbyły się 28 września 2021 r., dzieci miały wreszcie okazję przystąpić do budowy robotów LOFI. Na początek uczniowie zapoznali się z narzędziami używanymi podczas projektu. Skręcali pudełeczko na śrubki oraz pudełko całego zestawu, w którym przechowują materiały na kolejne etapy pracy.

              Uczniowie z jeszcze większą niecierpliwością oczekują kolejnych zajęć, na których będą mogli otrzymać w pełni kompletne roboty.

            • Dzień Języków Europejskich

            • Dnia 24.09.2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Celem tego święta, ustanowionego w 2001 r. przez Radę Europy, jest promowanie różnorodności językowej oraz nauki języków obcych.

                          Każda klasa wykonała flagi wybranego przez siebie państwa oraz ubrała się w kolory, które na nich widniały. Dzieci z oddziału przedszkolnego wyrecytowały wierszyk w języku polskim, a  grupa “O” zaśpiewała piosenkę w języku angielskim. Uczniowie klas I-VIII wzięli zaś udział w quizie wiedzy o językach świata przygotowanym przez p. Małgorzatę Cyman oraz p. Martę Strojk.

                          Mimo, iż pytania nie należały na najłatwiejszych, uczniowie bez większych trudności udzielali na nie odpowiedzi. Również nauczyciele ochoczo włączyli się do zabawy chcąc sprawdzić swoją wiedzę na temat języków obcych.

            • Dzień Kropki

            • 15 września nasi uczniowie wyglądali nieco inaczej niż zwykle. A to za sprawą święta, które obchodziliśmy, a mianowicie Światowego Dnia Kropki. Dzieci zapoznawszy się z historią Vashti rozbudzali w sobie poczucie własnej wartości poprzez gry i zabawy, a także różnorodne zadania do wykonania. Dzień upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze

            • Kilka wspomnień z wycieczki

            •             Początek roku szkolnego 2021/2022 okazał się dla uczniów klas IV – VIII naszej szkoły inny niż znane im dotychczas. A to dlatego, że dni 06.-10.09.2021 r. spędzili, pod opieką opiekunów: p. Barbary Lis-Driwy, p. Beaty Spierewki oraz p. Marty Strojk, na wycieczce obfitującej w liczne wrażenia. Piękna pogoda oraz wyśmienite humory dopisywały już od pierwszego dnia wyjazdu.

                          Swoją wycieczkową przygodę uczniowie rozpoczęli od zamku Książ w Wałbrzychu, gdzie poznali historię tego miejsca oraz odwiedzili tamtejszą palmiarnię. Kolejnym punktem na mapie wycieczki był kompleks Riese w masywie góry Włodarz, która miała stanowić jedną z kwater Hitlera podczas II wojny światowej. Drugi dzień wycieczki został zaplanowany na zdobycie Śnieżki – najwyższego szczytu Karkonoszy oraz Sudetów. Po wyczerpującym, aczkolwiek satysfakcjonującym wejściu, uczniowie mogli poznać uroki Karpacza. Kolejny dzień wycieczki to odwiedzenie Huty „Julia” w Piechowicach, gdzie uczniowie mieli okazję poznać tajniki ręcznego wytwarzania szkła kryształowego. Następnie wędrowali po krętych ścieżkach podziwiając uroki Skalnego Miasta. Ostatni dzień wyjazdu upłynął na zgłębieniu fenomenu kolorowych jeziorek w Rudawach Janowickich. Następnie udaliśmy się do Wrocławia, gdzie na starym mieście ruszyliśmy śladem słynnych w całej Polsce krasnali.

                          Wszyscy uczestnicy wycieczki cało i zdrowo wrócili do domów, z nadzieją, że uda się im przeżyć podobną przygodę pod koniec roku szkolnego.

            • Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli

            • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

              w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

              Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

              Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

              Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

              W załączeniu przekazujemy plakat i zachęcamy do upowszechnienia informacji w szkołach i placówkach.

               

              Z wyrazami szacunku

               

              Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

              Ministerstwo Edukacji i Nauki

            • Narodowe Czytanie

            • W Polsce, po raz dziesiąty, 4 września ( a w naszej szkole 3 września) odbyło się Narodowe Czytanie. Lekturą jubileuszową dziesiątej odsłony została Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

              ”Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji” – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda. 

              W ramach X edycji Narodowego Czytania uczniowie klas VII i VIII SP w Podjazach obejrzeli spektakl Moralność pani Dulskiej z 2013 roku w reżyserii Marcina Wrony,
              w którym rolę główną zagrała Magdalena Cielecka.

              Uczniowie klas młodszych natomiast czytali głośno książki i lektury wybrane przez wychowawców klas:

              - o/przedszkolny 3-6 latki  „Kubuś Puchatek” (A.A. Milne)

              - klasy I-III „Kalosze szczęścia” (H.Ch. Andersen)

              - klasa IV „Kajko i Kokosz – Szkoła latania” (J.Christa)

              - klasa VI „Opowieść wigilijna” (Ch.Dickens).

               

            • Spotkanie z pielęgniarką

            • Dnia 3 września odbyło się spotkanie naszych uczniów z pielęgniarką, panią Mariolą Hincą. Uczniowie otrzymali wszelkie informacje dotyczące szczepienia przeciw COVID - 19, a także odpowiedzi na nurtujące zagadnienia, m.in.:

              - jak i gdzie można się zaszczepić?

              - 10 powodów, dla których warto się zaszczepić,

              - gdzie szukać sprawdzonych informacji.

            • Stypendium Wójta Gminy Sulęczyno za rok szkolny 2020/2021

            • W dniu 2 września 2021 r. zebrała się Komisja Stypendialna, która rozpatrzyła
              i zaopiniowała pozytywnie wnioski dotyczące uczniów naszej gminy.

              Stypendystami Wójta Gminy Sulęczyno za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia

              zostali uczniowie naszej szkoły:  

              1. Weronika Gruchała - klasa VI

              2. Julian Jereczek - klasa VI

              3. Konrad Jażdżewski - klasa VII

              4. Piotr Malotka-Trzebiatowski - klasa VII

              5. Amelia Baske - klasa VIII

              6. Wiktoria Driwa - klasa VIII

              7. Izabela Choszcz - absolwent

              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej tak owocnej nauki!

            • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

            • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 odbyła się 1 września 2021 roku i rozpoczęła się mszą świętą o godz.8.30 w kościele parafialnym w Sulęczynie. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu hymnu państwowego, Pani Dyrektor Barbara Lis-Driwa odniosła się do 82-rocznicy wybuchu II wojny Światowej, która miała miejsce 1 września 1939 r. To zdarzenie uczciliśmy minutą ciszy. Przedstawiciele klasy 8 pod opieką Pani Emilii Dyszer uhonorowali pamięć poległych zniczem i biało-czerwonym bukietem kwiatów złożonym pod tablicą patronki naszej szkoły. Po wspomnieniu tych tragicznych zdarzeń Pani Dyrektor przywitała serdecznie wszystkich zgromadzonych gości, szczególnie nowych uczniów, którzy dołączyli do naszej szkoły, a także najmłodszych – przedszkolaków. Swą obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza oraz Pani Sołtys Maria Labuda. Nasi Goście podziękowali za zaangażowanie w pracę szkoły oraz życzyli wielu sił i wytrwałości uczniom jak i nauczycielom na rozpoczynający się rok szkolny. Następnie uczniowie udali się z wychowawcami do swoich klas i zapoznali się z nowym planem lekcji.

              WITAJ SZKOŁO, ŻEGNAJCIE WAKACJE!!!

            • Zebrania z Rodzicami

            • W najbliższy piątek tj. 03 września 2021r. o godzinie 16:00 zaplanowano spotkanie Dyrektora szkoły i Wychowawców klas z Rodzicami uczniów.  

              Przypominamy, że na terenie szkoły z godnie z wytycznymi MEiN, GIS i MZ obowiązuje dezynfekcja dłoni oraz nakaz noszenia maseczek zakrywających usta i nos.

              Serdecznie zapraszamy.

            • Podręczniki do religii

            • Prosimy rodziców o zakup podręczników do religii –r. szk. 2021/2022: 

              Wydawnictwo Gaudium, wydawnictwo archidiecezji Lubelskiej

              - klasa 6 - podręcznik + karta pracy - Jezus Chrystus nas zbawia

              - klasa 7 - podręcznik + karta pracy - Spotykam Twoje Słowo

              - klasa 8 - podręcznik + karta pracy - Z Tobą idę przez Życie.

              Dziękujemy.

            • Zajęcia adaptacyjne dla przedszkolaków

            • Zapraszamy na zajęcia adaptacyjne dla przedszkolaków, które odbędą się w naszej szkole w najbliższy piątek w godzinach: 10.00 - 12.30

              Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

            • #DobreWakacje 2021

            • Wraz z początkiem wakacji wracamy do ubiegłorocznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #DobreWakacje. Do końca sierpnia Ministerstwo Edukacji i Nauki w mediach społecznościowych będzie zamieszczać informacje o wartościowych przedsięwzięciach edukacyjnych, sportowych czy kulturalnych, a także ciekawe propozycje na spędzanie wolnego czasu. Będzie również przypominać o bezpieczeństwie podczas wakacji. W ubiegłym roku akcja #DobreWakacje cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Udostępniono ponad 30 plansz informujących o przedsięwzięciach kulturalnych i sportowych, konkursach i wydarzeniach on-line.

              #DobreWakacje – edycja 2021

              #DobreWakacje 2021 to kontynuacja ubiegłorocznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki. W ramach przedsięwzięcia Ministerstwo Edukacji i Nauki w mediach społecznościowych będzie zamieszczać informacje o:

              • warsztatach i zajęciach edukacyjnych realizowanych on-line,
              • wydarzeniach sportowych,
              • przedsięwzięciach kulturalnych,
              • zasobach on-line muzeów i instytucji kultury,
              • pomysłach na rodzinne wycieczki i aktywne spędzanie wolnego czasu,
              • bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

              Chcemy w ten sposób wesprzeć uczniów i rodziców, szczególnie jeśli ich plany wakacyjne musiały zostać zmienione z powodu pandemii koronawirusa.

              Zachęcamy do śledzenia postów w mediach społecznościowych z oznaczeniem #DobreWakacje. Będą zamieszczane kilka razy w tygodniu do końca wakacji.

              W ubiegłym roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nauczycieli, uczniów i rodziców. Łącznie w ramach akcji udostępniono ponad 30 plansz.

              „Przeżyj to! Polskie parki narodowe” – cykl filmów edukacyjnych o polskich parkach narodowych

              Pierwszą inicjatywą, którą polecamy w ramach tegorocznej akcji #DobreWakacje, jest cykl filmów edukacyjnych „Przeżyj to! Polskie parki narodowe”. Opowiada on o każdym z istniejących w Polsce parków narodowych. Zawiera także dodatkowy film prezentujący dorobek polskich parków narodowych jako całości.

              Filmy przedstawiają wyjątkową przyrodę parków, związaną z nimi kulturę i tradycję oraz znajdujące się w ich pobliżu atrakcje turystyczne. Wspierają również edukację ekologiczną prowadzoną przez parki narodowe. Można je obejrzeć na stronie.

              Filmy zostały przygotowane w ramach projektu „Promocja Parków Narodowych jako marki” dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Jego celem jest budowanie świadomości przyrodniczej na temat parków narodowych i promowanie ich jako atrakcji turystycznej. Projekt od 2016 r. realizuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

              Cykl filmów „Przeżyj to! Polskie parki narodowe” to nie tylko bogate źródło wiedzy o każdym z polskich parków narodowych, ale także pomysł na ciekawą wycieczkę wakacyjną i aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Więcej informacji na stronie.

              Źródło: MEiN

            • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

            • 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

              W pierwszej części uroczystości pani Dyrektor Barbara Lis - Driwa w każdym słowie przekazała wyrazy uznania za cały rok pracy, gdzie przez dłuższy czas nauka prowadzona była w sposób zdalny. Podziękowanie otrzymali również uczniowie za wytrwałość oraz mobilizację do nauki w domu. Te myśli kierowano, także do Rodziców, którzy odegrali w kształceniu na odległość bardzo ważną rolę, czego efektem były znakomite wyniki nauczania i sukcesy uczniów. Gratulowano osiągnięć, świadectw z wyróżnieniem, wszystkim promocji do następnej klasy i klasie ósmej ukończenia szkoły.

              Całe Grono Pedagogiczne wraz z pracownikami życzą wszystkim wytchnienia od codziennej pracy szkolnej, dobrego wypoczynku, a przyszłej klasie ósmej właściwego wyboru szkoły ponadpodstawowej. Wszyscy zadbajcie o bezpieczeństwo podczas wakacji swoje i innych.

              Chcemy z każdym z Was zobaczyć się we wrześniu, nie przez ekran komputera czy smartfona – ale realnie, gdy 1 września zabrzmi szkolny dzwonek.

              Do zobaczenia! Udanych wakacji!