• Aktualności

            • Wycieczka rowerowa

            •             W roku szk. 2022/2023 w ramach realizacji zajęć z j. kaszubskiego w naszej szkole działa „Turystyczne koło rowerowe”. Głównym celem jest zwiedzanie na rowerach najbliższych okolic i miejscowości, poznawanie i docenianie walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszych Kaszub w myśl zasady „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

                          Na pierwszą wycieczkę rowerową, która odbyła się 24.09. uczniowie kl. IV, V, i VII wybrali się do Mściszewic.  Mściszewice to wieś, w której urodził się, mieszkał i tworzył kaszubski rzeźbiarz Czesław Birr.  Podczas wycieczki był też czas na zbieranie grzybów, gdyż jak wiadomo słyną z nich kaszubskie lasy.  Udało się znaleźć trochę maślaków (po kaszubsku pãpków)

            • Robo-matematycy #SuperKoderzy

            • Robo-matematycy są po pierwszych zajęciach.

              23 września 2022 r. uczniowie klasy 4 oraz 5 wyruszyli w świat robotów. Klasa 4 poznała Scratcha, a klasa 5 przypomniała sobie jak tworzy się proste gry.

              Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

            • Spotkanie z Policjantem z Posterunku Policji w Sulęczynie

            • W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w spotkaniu  z Policjantem z Posterunku Policji w Sulęczynie. Policjant przypomniał o zasadach  bezpieczeństwa na drodze i zagrożeniach wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Jak należy zachowywać się w stosunku do osób nieznajomych.  Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach łamania prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną. 

            • Międzynarodowy Dzień Aktywności Fizycznej

            • Z okazji  Międzynarodowego Dnia Aktywności Fizycznej w naszej szkole odbył się sportowy happenig. Celem akcji było propagowanie aktywności fizycznej nie tylko wśród uczniów, ale też społeczności lokalnej. Po apelu, na którym uczniowie reprezentowali hasła promujące aktywność fizyczną i jej wpływ na zdrowie, odbył się wspólny aerobik. Następnie cała społeczność szkolna wyruszyła na trasę biegu prowadzącą przez  przez centrum naszej wsi. Bieg odbywał  się pod hasłem  „ Zdrowe jedzenie,  zdrowe picie, aktywność  fizyczna, to zdrowe życie”.

              Punktem kulminacyjnym wydarzenia były wspólne ćwiczenia na placu przed sklepem spożywczym w Podjazach, zachęcające społeczność lokalną do aktywności fizycznej.

            • Robo-matematycy

            • Od 20 września ruszają nowe zajęcia Robo-matematycy z programu Superkoderzy Fundacji Orange dla klasy 4 oraz klasy 5. Pani Beata Spierewka zdobyła już odpowiednią wiedzę i umiejętności na szkoleniu w Gdańsku. Teraz czekamy na roboty i rozpoczęcie zajęć.

            • TALENCIAKI

            • ​​​​​​Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów” Lidl.  Możesz pomóc nam zbierać Talenciaki, które odbierzesz w Lidlu – za każde wydane 50 zł (w tym 1 warzywo lub owoc) dostaniesz 1 Talenciaka.

              W jaki sposób przekazać zebrane punkty wybranej szkole?

              Są trzy drogi:

              1. Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.
              2. Wejść na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kod alfanumeryczny.
              3. Przekazując Talenciaki fizycznie danej szkole do specjalnie przygotowanych pudełek.
            • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

            • Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 i uzyskała dofinansowanie z przeznaczeniem na zakup książek, wyposażenia do biblioteki szkolnej oraz realizację działań promujących czytelnictwo.

              Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Ze względu na skalę oddziaływania, jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Działania w ramach bieżącej edycji kontynuują sprawdzone metody popularyzacji czytania (takie jak zakup nowości książkowych, czy poprawa infrastruktury bibliotecznej), jak i odpowiadają na współczesne przemiany sposobów uczestnictwa jednostki w kulturze.

              Główny cel programu to rozwój czytelnictwa w Polsce oraz wzmocnienie roli bibliotek publicznych

            • DZIEŃ KROPKI

            • 15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odkrywania talentów i budowania wiary we własne możliwości. Uczniowie zapoznali się z historią o małej Vashti- małej dziewczynce, która nie potrafiła uwierzyć w siebie, dopóki nie została doceniona przez nauczycielkę plastyki, która zachwyciła się narysowaną przez dziecko kropką. Mali "kropkowicze" rozmawiali o talentach, o tym, że każdy z nich jest w czymś dobry. DZIEŃ KROPKI to dzień, który ma przypomnieć rodzicom, opiekunom, nauczycielom, że należy doceniać starania dzieci, trzeba chwalić nawet za najmniejszy postęp. Powinno się DOCENIAĆ, a nie OCENIAĆ. Niech ten dzień trwa przez cały rok, nie tylko 15 września. 
               

            • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

            • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 odbyła się 1 września 2022 roku i rozpoczęła się mszą świętą o godz.8.30 w Sulęczynie. Uroczystość zainicjowana została wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu Polski.

              W pierwszej części spotkania Pani Dyrektor Barbara Lis-Driwa odniosła się do 83-rocznicy wybuchu II wojny Światowej, która miała miejsce 1 września 1939 r. To zdarzenie uczciliśmy minutą ciszy. Uczniowie pod opieką Pani Patrycji Symichowskiej uhonorowali pamięć poległych zniczem i biało-czerwonym bukietem kwiatów złożonym pod tablicą patronki naszej szkoły.

              Po wspomnieniu tych tragicznych zdarzeń Pani Dyrektor przywitała serdecznie wszystkich zgromadzonych gości, szczególnie nowych uczniów, którzy dołączyli do naszej szkoły, a także najmłodszych – przedszkolaków.

              Swą obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Gliniecki, Ireneusz Zelewski Radny Gminy Sulęczyno, Maria Labuda Sołtys Sołectwa Podjazy , ksiądz kanik proboszcz Andrzej Karliński oraz ksiądz wikariusz Arkadiusz Guz. Podziękowali za zaangażowanie w pracę szkoły oraz życzyli wielu sił i wytrwałości uczniom, jak i nauczycielom na kolejnym etapie edukacyjnym.

              Po wysłuchaniu przemówień uczniowie udali się z wychowawcami do swoich klas i zapoznali się z organizacją roku szkolnego 2022/2023.

              WITAJ SZKOŁO, ŻEGNAJCIE WAKACJE!!!