• Aktualności

            • #SuperKoderzy

            • Nasza szkoła po raz drugi od września dołączy do #SuperKoderów!

               

              #SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

              #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

            • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

            • 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Swoją obecnością zaszczycił nas: Wójt Gminy Sulęczyno – Pan Bernard Grucza, Sekretarz Gminy – Pani Dorota Goitowska, Sołtys Sołectwa Podjazy - Pani Maria Labuda, Radny Gminy Sulęczyno – Pan Remigiusz Zelewski, Pan Jacek Leszewski – przyjaciel szkoły. Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Kinga Gruchała oraz rodzice naszych uczniów.

              W pierwszej części uroczystości głos zabrał Pan Bernard Grucza mówiąc, abyśmy zadbali o bezpieczeństwo swoje i innych podczas wakacji. Pani Dyrektor Barbara Lis-Driwa serdecznie podziękowała rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi i uczniom za owocną współpracę w minionym roku. Następnie wspólnie z wychowawcami wręczyła świadectwa, nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne dla rodziców uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia w konkursach i zawodach.

              Zakończenie roku szkolnego to także czas podziękowań i pożegnań. Wyróżnieni zostali uczniowie klasy VIII - nasi absolwenci, którzy opuszczają mury naszej szkoły, aby znaleźć swoją drogę w jednej ze szkół ponadpodstawowych. 

              W podziękowaniu za wieloletnią współpracę ze szkołą Pan Jacek Leszewski otrzymał replikę krzyża 5. Wileńskiej Brygady AK.

               

              Gratulujemy osiągnięć, świadectw z wyróżnieniem, wszystkim promocji do klas programowo wyższych, a  absolwentom ukończenia szkoły.

               

              Udanych  wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

            • Wakacje z akcją "Dzieci uczą rodziców"

            • Szukasz ciekawego pomysłu na spędzanie wakacyjnego czasu ze swoim dzieckiem? Mamy dla Was ciekawą propozycję. Wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnego - organizatorem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców ” zapraszamy do udziału w akcji "Wakacje z akcją Dzieci uczą rodziców". W ramach akcji w każdy wakacyjny piątek CRL będzie udostępniać w formie elektronicznej darmowe zadania i kolorowanki dla dzieci.

              By zgłosić się do udziału w akcji należy wypełnić krótki formularz, do którego link zamieszczamy poniżej. W formularzu należy podać tylko swoje imię i adres e-mail, na który będą wysyłane materiały.

              Link do formularza zapisu: https://bit.ly/Wakacje_z_Dzieci_Uczą_Rodziców

              Pierwsza paczka z zadaniami będzie dostępna już 1 lipca.

              Serdecznie zachęcamy do zapisywania się i korzystania z materiałów.

              #WakacjeZDzieciUcząRodziców #DzieciUcząRodziców

            • Dzień Pustej Klasy 2022

            • W minioną środę, tj.15 czerwca odbył się wyczekiwany przez naszych uczniów dzień, w którym wszystkie lekcje odbywały się na świeżym powietrzu. Klasy 1-3 zmierzały się z różnymi zadaniami i wyruszyły w podróż dookoła świata, pomagając Festofelesowi odzyskać kod wstępu do magicznego miejsca. Uczniowie z uśmiechem zakończyli dzień pełen wrażeń.

            • Zaproszenie na bezpłatny webinar "Rodzinny album z wakacji, czyli czego o dzieciach nie powinien wiedzieć internet"

            • Szanowni Państwo,
               

              czy wiecie, że aż 40% polskich rodziców dzieli się w internecie zdjęciami i filmami, na których są ich dzieci? Rocznie, statystyczny rodzic, wrzuca do sieci średnio 72 zdjęcia i 24 filmy ze swoimi pociechami!

              W internecie nic nie ginie – niby wszyscy o tym wiemy, ale myślimy, że nas to nie dotyczy. Błahe z pozoru zdjęcie dziecka w serwisie społecznościowym może jednak wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Jakimi?

              Porozmawiamy o tym w trakcie bezpłatnego webinaru OSE „Rodzinny album z wakacji – czyli czego o dzieciach nie powinien wiedzieć internet”, który organizujemy właśnie dla Was - rodziców, nauczycieli, pedagogów i psychologów.
               

              W spotkaniu wezmą udział:

              • Anna Rywczyńska – ekspertka ds. edukacji cyfrowej NASK
              • Paweł Małaszyński - ambasador kampanii OSE, aktor
              • Marcin Perfuński - dziennikarz, influencer, supertata.tv
              • Marta Wojtas - psycholożka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, trenerka

              Webinar, który organizujemy w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), odbędzie się w poniedziałek 20 czerwca 2022 r. o godz. 17.00. Liczymy na Państwa obecność!

               

              Spotykamy się online, na profilu OSE na Facebooku. Już dziś zaplanujcie swój udział  w wydarzeniu, dzięki czemu nic Wam nie umknie.

               

              Im nas więcej, tym lepiej!
               

            • Wyniki konkursu "The Winners"

            • 7 czerwca 2022 r. w Szkole  Podstawowej im.  Danuty  Siedzikówny ps.”Inka” w Podjazach został rozstrzygnięty X  Gminny   Konkurs   Języka   Angielskiego dla uczniów I etapu edukacyjnego “The Winners”. Celem konkursu było  zainteresowanie uczniów klas I-III nauką języka angielskiego oraz poszerzenie kompetencji językowych z zakresu słownictwa, doskonalenie umiejętności recytatorskich. Każdy z uczestników zaprezentował z pamięci wiersz lub rymowankę  w języku angielskim . Komisja Konkursowa wyłoniła 9  najciekawszych recytacji.

              Wyniki konkursu:

              W kategorii kl. I

              I miejsce–  Kajetan Czystowski (Szkoła Podstawowa im. Jana Tryby w Węsiorach)

              II miejsce  Bartosz Szneider (Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny ps. “Inka” w Podjazach),

              III miejsce Dominik Cyman (Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny ps. “Inka” w Podjazach).

               W kategorii kl. II

              I miejsce – Piotr Choszcz (Szkoła Podstawowa w Borku Kamiennym).

              II miejsce –Filip Bach  (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mściszewicach )

              III miejsce -  Maja Ruszewska (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mściszewicach )

              W kategorii kl. III

              I miejsce – Łukasz Kotłowski (Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny ps. “Inka” w Podjazach).

              II miejsce –Antonina Czystowska (Szkoła Podstawowa im. Jana Tryby w Węsiorach)

              III miejsce -  Marta Leszk (Szkoła Podstawowa w Borku Kamiennym).

               

              Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział oraz zaangażowanie w przygotowaniach do X Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów I etapu edukacyjnego „The Winners”.

               

               

            • „Drużyna Inki”

            • W Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. „INKA” w Podjazach dnia 20 maja 2022r. odbyły się zajęcia w ramach pilotażowego projektu historyczno-edukacyjnego zorganizowanego na zlecenie Instytutu Pamięci Narodowej „Drużyna Inki”. 61 uczniów naszej szkoły wzięło udział w spotkaniu dotyczącym najważniejszych wydarzeń z życiorysu Żołnierza Wyklętego Inki,  prowadzonym przez edukatora – Panią Kingę Smoleń. Podczas spotkania uczniowie ugruntowali wiedzę nt. patronki szkoły - bohaterskiej sanitariuszki, jej dzieciństwa, młodości  oraz działalności konspiracyjnej. Celem drugiej części warsztatów było wzmocnienie postaw obywatelskich wśród młodzieży. Uczniowie utrwalili wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, ćwicząc wykonywanie resuscytacji krążeniowo - oddechowej z wykorzystaniem specjalistycznych fantomów.

              W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele oraz dyrektor szkoły. Edukator w sposób ciekawy i zrozumiały dla uczniów przedstawił sylwetkę Danuty Siedzikówny. Prowadząca spotkanie chętnie odpowiadała na pytania uczniów i z zaangażowaniem udzielała cennych wskazówek podczas wykonywania RKO. Opinie opiekunów były spójne, co do sposobu i formy przekazania wiedzy oraz umiejętności przez Panią Kingę Smoleń.

              Powiązanie tak różnych treści z zakresu historii i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej mogło by się wydawać bezzasadne. Jednak w przypadku tak niezwykłej postaci historycznej, jaką była Inka, dobór tematów z różnych dziedzin jest jak najbardziej trafny.

              Organizacja zajęć w ramach pilotażowego projektu historyczno-edukacyjnego „Drużyna Inki” jest możliwa dzięki udostępnieniu odpowiednich zasobów i materiałów przez Instytut Pamięci Narodowej.