• Aktualności

            • Warsztaty pt. „Energia Odnawialna” ☀️💨

            • Podczas warsztatów uczniowie poznali rodzaje źródeł energii. 

              Dzieci przeprowadzały różne eksperymenty , w których czynnie brały udział:

              - zasilały lampkę za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, 

              - przemieniały energię słoneczną w ruch wiatraka wraz z sygnałem dźwiękowym, 

              - robiły wyścigi samochodzikami napędzanymi mini panelami fotowoltaicznymi.

              Finałem warsztatów była sesja zdjęciowa pt. „Mały Laborant”, do której podchodził każdy uczestnik programu.

            • GALA WRĘCZENIA STYPENDIÓW

            • Dnia 06.11.2023 r. w szkole w Sulęczynie odbyła się gala wręczenia stypendiów wójta dla uczniów, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i są wzorem w zachowaniu. Podziękowania trafiły również do ich rodziców, nauczycieli i obecnych dyrektorów wszystkich gminnych szkół.

               

              W tym roku wręczenie stypendiów wójta gminy Sulęczyno Bernarda Gruczy wyglądało inaczej niż w latach poprzednich. Było wydarzeniem uroczystym, na które zaproszono laureatów, ich rodziców, nauczycieli i dyrektorów gminnych szkół. Oprócz fundatora, przewodniczącego Rady Gminy Kazimierza Glinieckiego, obecny był również skarbnik Dorota Goitowska i sekretarz Paweł Trzebiatowski.

               

              – Dzisiejszy dzień jest na pewno wyjątkowy dla was i waszych rodziców. Tą uroczystą galą chcemy podkreślić ważność dzisiejszego wydarzenia, aby w ten sposób zachęcić wszystkich uczniów do nauki, do osiągania jak najlepszych wyników. Zawsze potarzam, że nauka to do potęgi klucz. Jeśli się dobrze uczymy, dobrze pracujemy, a to jest właśnie drogie dzieci wasza najlepsza praca, to potem będzie lżej w życiu – mówił, witając wszystkich fundator wójt Bernard Grucza.

               

              Decyzją komisji stypendialnej jednorazową nagrodę wójta w wysokości 450 zł przyznano dla 22 uczniów. Sześcioro nagrodzonych to uczniowie z naszej szkoły!!!

               

              Każdy z nich z rąk wójta otrzymał również imienne podziękowanie za „wyróżniające się osiągnięcia w nauce oraz wzorową postawę ucznia”.

               

              Towarzyszący im rodzice otrzymali od wójta list gratulacyjny o treści „Pragnę złożyć serdeczne gratulacje i wyrazy uznania w związku z przyznaniem dla ucznia/uczennicy nagrody wójta gminy Sulęczyno. Otrzymane stypendium to wspaniałe uhonorowanie pracy włożonej w wychowanie syna/córki i współmiernie jego/jej zamiłowań do rozwijania zainteresowań, zdobywania wiedzy i umiejętności, a także kształtowania własnej postawy”.

               

              Poniżej przestawiamy naszych stypendystów:

               

              Marcelina BIAŁK

              Patrycja CHOSZCZ

              Marcelina JERECZEK

              Piotr MALOTKA-TRZEBIATOWSKI

              Julian JERECZEK

              Łukasz KOTŁOWSKI

               

              Gratulujemy!!!!!!!!

            • SZKOŁA DO HYMNU

            • Nasza Szkola po raz kolejny bierze udzial w akcji „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach odbędzie się odśpiewanie hymnu narodowego 10 listopada (tj. piątek) o godzinie 11:11. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Podjaz do udziału w akcji.

            • "Méster Bëlnégò Czëtaniô"

            • Piękne czytanie po kaszubsku to nie lada wyzwanie. 13 uczniów z naszej szkoły podjęło się tego zadania. Dnia 8.11.2023 uczniowie przystąpili do szkolnego konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô". Ogłoszenie wyników już wkrótce. 😊

            • WIECZÓR Z KSIĄŻKĄ

            • Dnia 7.11.2023 po raz kolejny klasa VI oraz VIII spotkała się na wieczorze z książką kaszubską. Tym razem zapoznaliśmy się z pozycją ksiażkową "Kaszuba Remus" oraz przypomniały sobie Królewiankę Remusa. Całość zakończyliśmy gotowaniem. Zapraszamy do galerii.

            • Dzień Postaci z Bajek 🦸‍♀️🧜‍♀️🦸🧚‍♀️

            • Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.
              Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała! 
              5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
              Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło. 
              Z tej okazji, 6 listopada dzieci wyruszyły w podróż do krainy bajek...

            • Święto Dyni w naszej szkole😁

            • W miniony wtorek w Naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Dyni. W tym dniu dominował kolor pomarańczowy. Odbył się konkurs na stworka wykonanego z dyni.  Akcja została zainicjowana przez  Samorząd Uczniowski.

            • Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. 

            • 26 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Podjazach odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Uczniowie długo przygotowywali się do tej uroczystości. Zanim jednak  zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, bohaterowie wydarzenia weszli na scenę tanecznym krokiem w rytm poloneza. Następnie z dumą zaprezentowali program artystyczny. Gotowi, ubrani w togi i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Śpiewając piosenki i deklamując wiersze udowadniali, że jest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Podniosłym momentem podczas uroczystości  było złożenie przysięgi na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia przez panią Dyrektor Barbarę Lis – Driwę. Rodzice wychodząc na scenę, także złożyli uroczystą przysięgę pamiętając, że ich dziecko jest wspaniałym darem i będą cieszyć się jego dzieciństwem. Bardzo ważnym momentem było uroczyste złożenie podpisu w kronice szkolnej oraz przypieczętowanie go własnym odciskiem paluszka.
              Niespodziankę swoim kolegom sprawili uczniowie klasy II, których przedstawiciele wręczyli pierwszoklasistom podarunki. Dzieci otrzymały również prezenty od Rodziców. Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności p. Małgorzata Janikowska wręczyła uczniom książeczki SKO, dzięki którym rozpoczną swoją przygodę z oszczędzaniem. Uczniowie otrzymali również voucher od Rady Rodziców.
              Po części oficjalnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, na życzenia, podziękowania i uściski. Następnie dzieci i Grono Pedagogiczne  zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
              Ta szkolna uroczystość dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów. Mamy nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole przyniesie naszym pierwszoklasistom  wiele radosnych chwil.
              Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

            • SAŁATKA OWOCOWA

            • We wtorek, 24 października dzieci z zerówki samodzielnie z wybranych przez siebie owoców wykonały sałatki owocowe. Każde z dzieci przyniosło owoce, po które najczęściej sięga. Dzieci doskonaliły umiejętność obierania i krojenia produktów. Po zakończonych czynnościach posprzątały swoje miejsca pracy, po czym z uśmiechem na ustach i dużym apetytem zjedli przygotowane przez siebie sałatki. Było smacznie, zdrowo i kolorowo! 🍎🍐🍌

            • „Szkoła pamięta”

            • „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Uczniowie w ramach tej akcji zapalili znicz przy pomniku Ofiarom II Wojny Światowej oraz tworzyli gazetkę tematyczną o Florianie Ceynowa, Antonim Abrahamie, ks. Bernardzie Sychcie. Klasy piąte oraz szóste tworzyły ilustrację związane z Dniem Zadusznym.

            • Wieczorne spotkanie z książką

            • "Wieczorne spotkanie z książką" połączone z gotowaniem to kolejna propozycja na zajęcia języka regionalnego kaszubskiego. Wspólne zapoznawanie się z kaszubskimi pozycjami literatury przyniosło wiele zabawy oraz wiedzy. Uważne słuchanie kaszubskich wierszy, legend, opowiadań przyczyniło się do powstania pięknych plastycznych prac. całość zakończyła się spożywaniem placków ziemniaczanych przygotowanych przez uczniów klas IV, V, VI, VIII. Zapraszamy do galerii. 

            • Międzynarodowy Dzień Głuchych i języka migowego

            • W ramach Międzynarodowego Dnia niesłyszących i jezyka migowego  w mlodszej grupie przedszkolnej oraz w klasie 1 zostały przeprowadzone zajęcia  przybliżające dzieciom funkcjonowanie w życiu takich osób. Dzieci obejrzały bajkę  w jezyku migowym, dowiedziały się jak działa nasze ucho, jak porozumiewają się osoby gluche, oraz nauczyły się gestu m.in. "cześć", "dzien dobry" w języku migowym. Na koniec zajęć dzieci wykonaly niebieskiego motyla -  symbol osób głuchych.

            • Stypendium Wójta Gminy Sulęczyno za rok szkolny 2022/2023

            •  

              ​​​​​​Komisja Stypendialna rozpatrzyła i zaopiniowała pozytywnie wnioski dotyczące uczniów naszej gminy.

              Stypendystami Wójta Gminy Sulęczyno za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia zostali uczniowie naszej szkoły:  

              1. Marcelina Białk  

              2. Patrycja Choszcz 

              3. Marcelina Jereczek

              4. Piotr Malotka-Trzebiatowski

              5. Julian Jereczek

              6. Łukasz Kotłowki

              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej tak owocnej nauki!

            • Sprzątamy dla Polski

            • „Sprzątamy dla Polski” pod takim hasłem uczniowie SP w Podjazach ruszyli w swój mały świat robić porządki. Celem przedsięwzięcia było promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne. Aby pomóc naszemu środowisku trzeba zacząć od zmiany swoich przyzwyczajeń. Nie od dziś wiadomo, że małe kroki prowadzą do sukcesu. Zachęcamy do odpowiedniej segregacji śmieci, zużywania mniejszej ilości wody czy sprzątania po sobie na bieżąco. Bądźmy świadomi naszych zachowań.