Zapraszamy do obejrzenia spektaklu online, który będzie dostępny jutro w godzinach 9.00-19.00.
LINK DO PRZEDSTAWIENIA https://vimeo.com/496677488
HASŁO: krasnal2502
Hasło będzie aktywne w godzinach 09:00-19:00 25.02.20
Zapraszamy do obejrzenia spektaklu online, który będzie dostępny jutro w godzinach 9.00-19.00.
LINK DO PRZEDSTAWIENIA https://vimeo.com/496677488
HASŁO: krasnal2502
Hasło będzie aktywne w godzinach 09:00-19:00 25.02.20
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza na XIX Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza na XIX Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim mogą brać właściciele zarówno dużych, jak i małych gospodarstw rolnych o różnych profilach produkcji.
Uczestnicząc w działaniu, rolnicy mają okazję do zaprezentowania swojego miejsca pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a przede wszystkim poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który wykonują komisje konkursowe. Podczas eliminacji sprawdzą one, czy w ocenianym gospodarstwie stosowane są w praktyce zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy wyeliminowane zostały w nim zagrożenia związane z wypadkami i chorobami zawodowymi.
Ważne terminy:
· 22.04.2022 r. – upływa termin zgłaszania udziału w Konkursie
· 08.07.2022 r. – zakończenie etapu wojewódzkiego
· lipiec/sierpień 2022 r. – wizytacja gospodarstw finałowych (termin uzależniony od sytuacji epidemicznej w kraju)
Zał. nr 1 do regulaminu - Formularz zgłoszeniowy
Zał. nr 2 do regulaminu - Arkusz oceny
Link do strony opisującej konkurs:
Od 1 stycznia 2022 r. Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych powierzono obsługę kolejnych dwóch programów rodzinnych: Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego i Rodziny 500+.
Wnioski o świadczenia z tych programów rodzice i opiekunowie mogą składać wyłącznie drogą elektroniczną.
ZUS we wszystkich swoich placówkach oferuje wsparcie i pomoc w przejściu przez elektroniczny proces wypełniania i złożenia wniosku.
Chcemy dotrzeć z informacją o zmianach i oferowanej przez nas pomocy do jak największej liczby rodziców i opiekunów uczniów pomorskich szkół.
24 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie (ul. Zielona Droga 1) organizujemy dyżur dla mieszkańców gminy, w godz. 10.00 – 14.00.
Na dyżurze pomożemy wszystkim chętnym założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz złożyć wnioski o świadczenia.
Pomoc można uzyskać również na salach obsługi klienta we wszystkich naszych placówkach w godzinach otwarcia:
- w każdy poniedziałek od 8.00 do 17.00
- od wtorku do piątku od 8.00 do 15.00
LINK DO PRZEDSTAWIENIA https://vimeo.com/514117836
HASŁO: basn1234
Hasło będzie aktywne w godzinach 09:00-19:00
piątek - 18.02.2022
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzimy 8 lutego.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Co roku, PCPSI podejmuje liczne działania, które mają służyć realizacji powyższych celów. Jednym z nich jest organizacja konferencji z okazji DBI, adresowana do przedstawicieli przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych i wszystkich osób zainteresowanych bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie.
Dzisiaj o godzinie 17:00 odbędzie się transmisja z konferencji z okazji DBI https://www.saferinternet.pl/dbi/transmisja-konferencji-dbi.html
Z uwagi na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań w całym kraju konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej.
W Szkole Podstawowej w Podjazach od 27 stycznia 2022r. do 11 lutego 2022r. uczniowie klas VI- VIII przechodzą w tryb pracy zdalnej. Bez zmian pozostaje termin rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych (tj. od 14.02.2022r. do 27.02.2022r.).
W oparciu o Rozporządzanie MEiN z dnia 26 stycznia 2022r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w szkole zostaną zapewnione:
Dyrektor Szkoły
Barbara Lis- Driwa
Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie przygotowało specjalną propozycję pobytów WIOSNA /JESIEŃ 2022 dla uczniów szkół podstawowych.
PCM Garczyn, znajdujące się w powiecie kościerskim. To wspaniałe miejsca na organizację wyjazdu integracyjnego dla klasy.
Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej wwww.pcmgarczyn.com.pl oraz w dokumencie poniżej.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK zapraszają uczniów, nauczycieli i rodziców do udziału w uroczystej konferencji (online), podczas której zaprezentowane zostaną najnowsze trendy z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. W lutym i marcu 2022 roku odbędą się webinary i wirtualne lekcje oraz spotkania, szkolenia i konkursy poświęcone ww. zagadnieniom.
Wszystkie inicjatywy można znaleźć na mapie, która jest dostępna na stronie: www.dbi.pl.
Zapraszamy do zapoznania się i wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez KRUS pt. „III Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym”. Konkurs jest skierowany dla dzieci urodzonych w latach 2008–2011, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu.
Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka upadków osób w gospodarstwach rolnych. Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy przesłać w terminie do 15.03.2022 r. pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) lub elektroniczną na adres Oddziału Regionalnego KRUS, w którym podlega ubezpieczeniu rodzic/opiekun prawny dziecka.
KRUS Oddział Regionalny w Gdańsku
80-043 Gdańsk
ul. Trakt Św. Wojciecha 137
tel. Centrala (58) 301 03 52, Sekretariat (58) 301 48 93,
fax (58) 301 48 94
e-mail: gdansk@krus.gov.pl
Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w załączniku oraz w poniższych linkach.
UWAGA
Proszę dokładnie się zapoznać z regulaminem w szczególności pkt. 3, 4, 5.
Informacje i załączniki znajdują się na stronie KRUS pod linkiem:
Zachęcamy uczestników Konkursu do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi opracowanymi dla dzieci, które znajdują się pod linkiem:
https://www.krus.gov.pl/wydawnictwa/materialy-prewencyjne/
II Gminny Konkurs Grafiki Komputerowej na kartkę Bożonarodzeniową „Wszyscy wszystkim ślą życzenia” organizowany przez Szkołę Podstawową w Borku Kamiennym został rozstrzygnięty!
Nasi uczniowie zajęli miejsca w dwóch kategoriach:
- Kategoria klas IV-VI
III miejsce – Nikola Karczeska
- Kategoria klas VII – VIII
II miejsce – Wiktoria Driwa
Gratulacje!
Boże Narodzenie to bez wątpienia niezwykłe święta. Zawierają w sobie wszystko to, co kochamy najbardziej – bliskość rodziny, odświętny, radosny nastrój, dreszczyk emocji przy zaglądaniu pod choinkę w poszukiwaniu prezentów. Święta te to czas miłości, radości, dzielenia się tym, wszystkim, co najlepsze w człowieku.
W naszej szkole, jak co roku, w nastrój radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie wprowadziły nas tradycyjne jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli.
Z racji wprowadzenia lekcji w trybie zdalnym, uroczystość przeżywania radosnych świąt przypadł na dzień 17 grudnia 2021 r. Już od samego rana odczuwaliśmy świąteczną atmosferę, której przyświecały pięknie wystrojone sale lekcyjne. Następnie dzieci z grupy „0” oraz klas 1-3, wystąpiły z przedstawieniem jasełkowym przed publicznością szkolną. Widać, że dzieci dobrze czuły się w swoich rolach, które zresztą genialnie odegrali.
Po pierwszej części artystycznej, uczniowie klasy 7 odsłonili swoje talenty aktorskie przedstawiając kaszubskie zwyczaje bożonarodzeniowe. Nasi szkolni gwiżdże rozbawili publiczność otrzymując gromkie brawa.
Kończąc część artystyczną Pani dyrektor zaprosiła wszystkich do wspólnego odśpiewania kolęd. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się do swoich klas, aby tam świętować wspólnie z rówieśnikami.
Miłym akcentem w tym roku był konkurs szkolny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski na najładniej wystrojoną klasę. I miejsce w kategorii grup młodszych zdobyła klasa 2. Natomiast w II kategorii na I miejscu uplasowała się klasa 7. Gratulujemy!!!
20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. zostaną ograniczone zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego.
W tym czasie przedszkola, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, placówki oświatowo-wychowawcze będą pracowały bez zmian.
Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.
Szczegółowe informacje w tej sprawie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/od-20-grudnia-do-9-stycznia-zajecia-w-szkolach-w-systemie-zdalnym.
15 grudnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły: Paweł Labuda, Weronika Gruchała oraz Julian Jereczek, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym "Matematyczna gra terenowa", organizowanym przez Szkołę Podstawową w Borku Kamiennym, w którym zdobyli 3 miejsce.
Gratulujemy.
Badania potwierdziły, że szczepionki dla dzieci w wieku 5-11 lat są bezpieczne i zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby. Od 14 grudnia można zarejestrować swoją pociechę na szczepienie przeciw COVID-19. Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat rozpoczną się 16 grudnia 2021 r. Mali pacjenci otrzymają preparat Pfizer w przystosowanej dla dzieci dawce – 10 mikrogramów. Każde szczepienie to krok w stronę zwalczenia pandemii, a jednocześnie wyraz troski o bezpieczeństwo swoje i innych!
Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.
Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.
W przygotowywaniu są materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które zostaną Państwu przesłane w najbliższym czasie. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11
Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:
Zachęcamy do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności” organizowanej z okazji 40. rocznicy wybuchu stanu wojennego. Inicjatywa jest znakiem pamięci o ofiarach i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. W ramach obchodów przygotowano także specjalne materiały dydaktyczne, animacje, koncerty.
W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.
Serdecznie zachęcamy Państwa do włączenia się w tę ważną i niezwykle symboliczną inicjatywę. Apel o zapalenie świec pamięci w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego skierował do wszystkich Polaków prezydent Andrzej Duda https://www.youtube.com/watch?v=qk7oaQp7kBg.
List Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.
Powered by aSc EduPage