Andrzejki 2021
- 18
X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „LAS w POEZJI”
Dnia 24 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Podjazach odbył się jubileuszowy X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „LAS w POEZJI” pod patronatem Nadleśnictwa Lipusz. W konkursie wzięło udział 19 recytatorów. Komisja w składzie: Natalia Bronk, Jan Kowalke i Mirosław Milkowski wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
Kategoria kl. I-III:
- Magdalena Damaszk
- Zuzanna Krefta
- Paulina Krawiec
Kategoria kl. IV-VI:
- Maria Okseniuk
- Mikołaj Hinc
- Adam Okroj
Kategoria kl. VII-VIII:
1. Amelia Baske
2. Paulina Gawin
3. Mateusz Pobłocki
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a zwycięzcom konkursu dodatkowo wręczono nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych i puzzli ufundowanych przez Nadleśnictwo Lipusz. Opiekunowie i organizatorzy również otrzymali podziękowania oraz upominki od Nadleśnictwa Lipusz.
Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za trud włożony w przygotowanie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok na XI edycję konkursu „LAS w POEZJI”.
82
Wyjazd do Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach
- 103
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Mecz Kaszubski
W niedzielę (14 listopada) uczestniczyliśmy w spotkaniu siatkarzy Trefla z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Gdańszczanie dzielnie walczyli, przegrali jednak ze zwycięzcą Ligi Mistrzów 0:3. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Marcin Janusz, były gracz „gdańskich lwów”. Atrakcje przygotowane dookoła boiska przybliżyły uczestnikom regionalną kulturę, wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Przodkowianie" oraz Orkiestra Dęta pod kierownictwem Pana Zdzisława Plichty. Obyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”. Mimo porażki ponad 6 tysięcy kibiców „Meczu Kaszubskiego” nagrodziło oba zespoły gromkimi brawami.
1
Tydzień Promocji Zdrowia w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Podjazach
W dniach 02 – 12.11.2021 r. odbył się w naszej szkole „Tydzień Promocji Zdrowia”. Celem tego przedsięwzięcia było zarówno propagowanie zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, realizacja założeń Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”, jak i integracja środowiska szkolnego oraz dobra zabawa. W działania włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. W wyniku pandemii oraz przejścia w tryb pracy zdalnej nasze działania wyglądały inaczej, niż zwykle.
Każdy dzień minionego tygodnia rozpoczynał się od rozgrzewki. Nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat: promocji zdrowego stylu życia, zasad prawidłowego odżywiania się oraz aktywnego wypoczynku. Uczniowie przygotowali plakaty oraz piramidę zdrowego żywienia, która stanęła w centralnej części szkoły. 6 listopada, w ramach programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc” uczniowie wzięli udział w Dniu Zdrowego Śniadania. Przygotowywali zdrowe potrawy: kolorowe kanapki, warzywne i owocowe sałatki, zdrowe przekąski oraz koktajle. Wygląd potraw, ich atrakcyjność kompozycyjna i kolorystyczna zachęcały do ich spożycia. Po wykonaniu zadania wszyscy uczniowie prezentowali efekty swojej pracy. Podsumowaniem akcji był test sprawdzający poziom wiedzy na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz promocji zdrowego stylu życia ( dla klas III- VIII). Tydzień Promocji Zdrowia zakończył się inscenizacją przygotowaną przez kl. I-III pt. „Jarzynowa awantura” oraz wręczeniem dyplomów dla uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z testem wiedzy o zdrowiu.
kl. III Lena Stefan
kl. IV-VII ex aequo: Szneider Marcelina, Gruchała Weronika
kl. VII-VIII Malotka-Trzebiatowski Piotr
Gratulujemy wiedzy uczniom!
42
Wycieczka do Firmy Drutex i Lubiana
Dnia 9.11.2021 r.(wtorek) uczniowie kl. VI-VIII pojechali do Bytowa. Celem wycieczki była firma Drutex S.A. wiodący producent okien pionowych w Europie. Pani Aldona opowiadała nam o początkach firmy oraz o produktach, z których słynna jest firma. Widzieliśmy stanowiska pracy osób odpowiedzialnych za reklamę, a także za sprzedaż. Ogromną halę produkcyjną oglądaliśmy z balkonu na wysokości pierwszego piętra. Zrobiła na nas bardzo duże wrażenie. Jest tak olbrzymia, że pracownicy poruszają się po niej używając firmowych rowerów. Mieliśmy możliwość poznania całego procesu tworzenia okna, od docięcia szyby do umieszczenia jej w odpowiednim profilu. Widzieliśmy sposób hartowania szkła.
Duże wrażenie wywarło na nas laboratorium, gdzie sprawdza się wytrzymałość okna na warunki atmosferyczne oraz trwałość poszczególnych elementów okna.
Następnie pojechaliśmy do Zakładu Porcelany Stołowej Lubiana S.A. w Łubianie. Firma ta swoją działalność prowadzi nieprzerwanie od 1969 roku. Wyspecjalizowała się w produkcji białej, twardej porcelany, którą można spotkać w największych hotelach na całym świecie, w wielu restauracjach i domach. Zakład, zatrudniający ponad 1400 osób, produkuje miesięcznie 3,5 mln sztuk wyrobów, a rocznie opuszcza fabrykę ponad 12 000 ton porcelany. Pani Krystyna, która oprowadzała nas po zakładzie, opowiadała nam o zakładzie z wielką pasją i miłością do swojego zawodu. Widać było, że o ceramice wie wszystko. Ciekawiły nas dane statystyczne, sposób wypalania wyrobów, zdobienia i oczywiście informacje marketingowe.
Podziękowania dla firmy Drutex S. A. oraz Zakładu Porcelany Stołowej Lubiana S.A. za tak serdeczne przyjęcie i za czas nam poświęcony. Ta wycieczka na długo zapadnie w naszej pamięci.
Narodowe Święto Niepodległości
Dnia 10.11.2021 r. o godz. 11.11 w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. “Inka” w Podjazach odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Obchody 103. rocznicy powrotu Polski na polityczną mapę Europy rozpoczęły się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy VIII przybliżyli młodszym koleżankom i kolegom okoliczności, które doprowadziły do wyzwolenia się Polaków spod jarzma zaborców w 1918 r. Dzięki szkolnemu chórowi oraz występom solistów w murach szkoły rozbrzmiały zarówno pieśni patriotyczne, które towarzyszyły Polakom ponad 100 lat temu, jak również współczesne utwory o tej samej tematyce. Uroczystość zakończyło przemówienie Pani Dyrektor, która podkreśliła znaczenie wolności w naszym codziennym życiu.
26
Dzień niespodzianek z #SuperKoderzy
Do naszej szkoły dotarła paczka z gadżetami #SuperKoderów. Niespodzianka sprawiła nam mnóstwo przyjemności. Naszą radość widać na załączonych zdjęciach. Dziękujemy serdecznie Fundacji Orange.
Ubrani w koszulki #SuperKoderów mogliśmy zając się programowaniem w programie Scratch.
2
Akcja "Sadzenie lasu"
Dnia 05.11.2021 r. część uczniów klasy VII i VIII naszej szkoły zaangażowała się w akcję sadzenia lasu, która polegała na odnowieniu powierzchni zrębowej w leśnictwie Sulęczyno zniszczonej w wyniku nawałnicy w sierpniu 2017 r. Inicjatywa ta powstała w ramach współpracy OSP Sulęczyno i Nadleśnictwa Lupisz. Pomimo iście jesiennej pogody, uczniowie z zapałem przystąpili do pracy i wraz ze swoimi rówieśnikami z pozostałych szkół w gminie, strażakami i leśnikami, posadzili ok. hektara lasu w okolicy Mściszewic.
6
Śniadanie daje moc
- 4
Zerówka pozdrawia z Dnia Postaci z Bajek
- 6
Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży na 800-12-12-12
Informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Składamy robota - #SuperKoderzy
Jesteśmy po kolejnych zajęciach z projektem #SuperKoderzy - Majsterkowicze. Uczniowie z niecierpliwością wyczekują kolejnych zajęć z robotami.
Składanie szkieletu robota zajęło nam dwie godziny lekcyjne. Przygotowaliśmy wszystkie potrzebne elementy do skręcenia szkieletu naszego robota-pojazdu i udało się – zakończyliśmy montaż pojazdu. Okazało się, że jesteśmy bardzo zgraną grupą i poradzimy sobie z każdym zadaniem.
12
CodeWeek w naszej szkole
Dobiegł koniec światowej akcji „tydzień” promujących kodowanie. W zeszłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce pod względem organizacji przedsięwzięć związanych z pisaniem algorytmów, kodów. W tym roku nasza szkoła chcąc powtórzyć ten wynik, dodając swoją cegiełkę w statystykach, uczestniczyła w tych zawodach.
Przez cały tydzień uczniowie szkoły w ramach lekcji informatyki uczyli się programowania. Wykorzystaliśmy do tego świetne narzędzie jakim jest strona code.org. Wszyscy świetnie się bawili ucząc kodowania, pisząc kody do wykonania animacji tanecznej w „Potańcówce” oraz w poszukiwaniu przygód z „Minecraftem”.
18
Zarządzenie o hybrydowym trybie nauczania.
Konkurs "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR"
Ankiety powinny zostać przekazane do szkoły nie później niż do 3 listopada br. do godz. 14:00. W razie potrzeby bardzo proszę aby wydrukować oświadczenie wraz z zgodą na przetwarzanie danych osobowych.
Program dla szkół
Konkurs recytatorski "LAS W POEZJI"
Zapraszamy do udziału. Więcej informacji w załącznikach.
Zbiórka na rzecz imigrantów, którzy przebywają na granicy polsko - białoruskiej
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie