NAJNOWSZE POSTY
Co nowego w szkole?Międzyszkolny Konkurs DBI
- 07.03.2019
W styczniu uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczyciela informatyki pani Diany Sawickiej-Dułak, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie Dzień Bezpiecznego Internetu organizowanym przez Zespół Szkół w Mściszewicach. Rozdanie nagród odbyło się 7 lutego 2019r.
W tym roku konkurs polegał na opracowaniu i wykonaniu prezentacji multimedialnej lub pracy plastycznej na temat promocji pozytywnych zastosowań internetu lub na temat promocji tolerancji oraz tworzenia kultury zrozumienia w sieci.
- Międzyszkolny Konkurs DBI : Czytaj więcej
Dzień Babci i Dzień Dziadka
- 04.02.2019
„KOCHAĆ CIĘ BĘDĘ I KOCHAĆ NIE PRZESTANĘ,
BO WIEM, ŻE OD CIEBIE TO SAMO DOSTANĘ”
24 stycznia 2018 roku odbyła się uroczystość z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. Ten dzień, pomimo styczniowego chłodu, zawsze gorąco rozgrzewa serca babć, dziadków oraz wnuków. Wszyscy uczniowie starannie i z zaangażowaniem przygotowywali się więc na przyjęcie zaproszonych gości.
- Dzień Babci i Dzień Dziadka: Czytaj więcej
Konkurs matematyczny w Mściszewicach rozstrzygnięty!
- 24.02.2019
W grudniu uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczyciela matematyki pani Diany Sawickiej-Dułak, wzięli udział w międzyszkolnych konkursach matematycznych pt. "MOZAIKA Z WIELOKĄTÓW FOREMNYCH" oraz "NAJCIEKAWSZA BRYŁA" LUB "WYSZYWANKA MATEMATYCZNA" zorganizowanych w ramach Programu mPotęga realizowanego w Zespole Szkół w Mściszewicach pod nazwą KLUB MATEMATYKÓW.
- Konkurs matematyczny w Mściszewicach rozstrzygnięty!: Czytaj więcej
Wigilia Szkolna
- 24.02.2019
Co roku uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy spotykają się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnej wigilii, aby świętować magiczny czas Bożego Narodzenia.
21 grudnia w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana czuć było świąteczną atmosferę, którą pogłębiał jeszcze bardziej wystrój.
Na początku w części artystycznej wystąpili uczniowie klas starszych w przedstawieniu pt. "Betlejem jest w nas" przygotowanym przez panią Dianę Sawicką-Dułak. Uczniowie zaprezentowali współczesną formę przedstawienia bożonarodzeniowego. Świetna gra "aktorów" oraz cudownie odśpiewane piosenek zrobiły na wszystkich niesamowite wrażenie i wprowadziły magiczną aurę świat.- Wigilia Szkolna: Czytaj więcej
Udział w akcji "Dbam o Mój Zasięg"
- 07.03.2019
W przedświątecznym okresie nasza szkoła brała udział w niezwykłej akcji prowadzonej przez Fundację „Dbam o Mój Zasięg”. Organizator Kampanii zadbał o to, by kartki z hasłem wiodącym „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” dotarły na czas do naszej szkoły.
Koordynator Kampanii Pani Patrycja Szymichowska nawiązała współpracę z dwiema instytucjami, a mianowicie z Domem Pomocy Społecznej w Sulęczynie oraz w Parchowie, zdobywając imiona podopiecznych, aby to właśnie do nich trafiły imienne kartki świąteczne z życzeniami od naszych uczniów. O opiekunach również nie zapomniano.
- Udział w akcji "Dbam o Mój Zasięg": Czytaj więcej
Kartki bożonarodzeniowe - roztrzygnięcie konkursu
- 02.01.2019
W związku z uczestnictwem naszej szkoły w Ogólnopolskim Przeglądzie Plastycznym dla dzieci pt. „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, zorganizowano wewnątrzszkolny konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Celem konkursu było przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci, wzmacnianie więzi rodzinnych, a także rozwijanie kreaktywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci.
- Kartki bożonarodzeniowe - roztrzygnięcie konkursu: Czytaj więcej
Dzień Głośnego Czytania
- 19.12.2018
18 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie kl. I i III, ich mamy oraz nauczyciele spotkali się w szkolnej bibliotece, by wspólnie poczytać opowiadania o tematyce świątecznej. Najmłodsi chętnie słuchali głośnego czytania mamy Marty Wolskiej – pani Ewy, nauczycieli – pani Anny Krawiec i pani Jolanty Bronk oraz ucznia klasy III – Juliana Jereczka. Dzieci miały też możliwość wypowiadania się na temat swoich wrażeń i przeżyć związanych z nadchodzącymi świętami. Magiczny nastrój wzmacniał, dochodzący z kuchni, zapach wypiekanych pierników.
- Dzień Głośnego Czytania: Czytaj więcej
Wycieczka do Jednostki Wojskowej
- 02.01.2019
03 grudnia 2018 roku w ramach realizacji treści patriotycznych oraz doradztwa zawodowego, uczniowie klas siódmej i ósmej udali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Lęborku. W zorganizowaniu wycieczki pomogła pani Magdalena Hinc - pedagog SP w Sulęczynie.
Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej, specyfiką służby wojskowej oraz obejrzenie sprzętu wojskowego. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali sprzęt wojskowy i umundurowanie żołnierzy oraz uważnie słuchali ciekawych opowiadań żołnierzy.
- Wycieczka do Jednostki Wojskowej: Czytaj więcej
Konkurs plastyczny
- 11.12.2018
W październiku 2018 r. BIBLIOTEKA SZKOLNA ogłosiła konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów. Złożone przez nich prace plastyczne wyeksponowano w szkole na gazetce ściennej. Dnia 5 grudnia ogłoszono wyniki konkursu. Zwycięzcami, w poszczególnych kategoriach, zostali:
- Konkurs plastyczny: Czytaj więcej
Wieczór wróżb i czarów
- 02.12.2018
Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły dzień w naszej szkole miał miejsce 29 listopada, kiedy odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.
- Wieczór wróżb i czarów: Czytaj więcej
Wojewódzki Konkurs Wiedzy w Stężycy
- 05.12.2018
Dnia 28 listopada 2018 roku czterech uczniów naszej szkoły, Alan Dułak kl. 4, Natan Dułak kl. 4, Jonasz Breza kl. 8 oraz Paweł Hinca kl. 8, wzięło udział w XVIII Wojewódzkim Konkursie ,,Polacy, których poznać warto” organizowanym przez Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy. Hasło przewodnie konkursu brzmiało ,,zasłużeni dla niepodległej”. Jego uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą na temat życia i działalności Antoniego Abrahama, Józefa Hallera oraz Józefa Piłsudskiego. W kategorii klas VII-VIII oraz gimnazjum 3. miejsce zdobył Paweł Hinca. Serdecznie gratulujemy!
- Wojewódzki Konkurs Wiedzy w Stężycy: Czytaj więcej
Las w Poezji
- 11.12.2018
Dnia 27 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Podjazach odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „LAS W POEZJI” pod patronatem Nadleśnictwa Lipusz. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów z 7 szkół podstawowych z terenu Nadleśnictwa Lipusz. Komisja w składzie: Anna Kulas, Paweł Jendernal, Mirosław Milkowski wyłoniła zwycięzców spośród 30 uczestników w poszczególnych kategoriach.
- Las w Poezji: Czytaj więcej
Andrzejki dla najmłodszych
- 02.12.2018
W dniu 29 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas młodszych. Dzieci poznały historię wróżb i zabaw andrzejkowych oraz miały okazję wziąć udział we wróżbach przygotowanych przez uczniów klasy trzeciej. Uczniowie wróżyli sobie z butów, losowali ciasteczka z przepowiednią, odkrywali swoją przyszłość, wybierając przedmioty, symbolizujące ich dalsze życie. Dowiadywali się też, jakie będzie imię wybranki czy wybranka w przyszłości. Odkrywali czy spełnią się ich marzenia. Nie mniej emocji niż wróżby, dostarczyły dzieciom różnorodne zabawy, w których bardzo chętnie brały udział. Uśmiechom i radości nie było końca. Po wróżbach dzieci bardzo dobrze bawiły się w rytm znanych utworów, a w przerwach korzystały ze smacznych przekąsek przygotowanych przez rodziców.
- Andrzejki dla najmłodszych: Czytaj więcej
Spotkanie z górnikiem
- 25.11.2018
Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do naszej szkoły górnika – pana Mariana Stefańskiego. Pan Marian jest emerytowanym górnikiem Kopalni Węgla Kamiennego w Rudzie Śląskiej, gdzie pracował przez prawie 27 lat również jako ratownik górniczy. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzeby w codziennym życiu. Górnik przybył do nas w odświętnym stroju, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla najmłodszych dużą atrakcją spotkania. Pan Marian wyjaśnił dzieciom, jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. Dzieci chętnie oglądały górniczy mundur or
- Spotkanie z górnikiem: Czytaj więcej
Radosna Akademia Przedszkolaka
- 25.11.2018
22 listopada w ramach projektu edukacyjnego Radosna Akademia Przedszkolaka naszą szkołę odwiedził mobilny teatr Krak-Art i przedstawił zabawną historię Pippi Skarpetki. Tytułowa bohaterka obdarzona jest nadludzką siłą. Pewnego dnia wprowadza się do Willi Pięknotka, wspólnie ze swoją ukochaną małpką i koniem w kropki... Dziewczynka mieszka w nim sama i nie chodzi do szkoły. Na dodatek w nosie ma wszelkie zasady bezpieczeństwa, w rezultacie wciąż wpada w jakieś tarapaty. Pomysłodawcy przedstawienia chcą uzmysłowić dzieciom, że warto ich przestrzegać, by nie zrobić krzywdy sobie i innym. „Pippi Skarpetka” to nie tylko zabawna historia, ale również ważna lekcja na temat znaków drogowych oraz podstawowych zasad ruchu drogowego. Spektakl pokazuje, jak ważne jest to, aby nawzajem się słuchać, uczyć się od siebie i przede wszystkim szanować, bez względu na to, ile ma się lat.
- Radosna Akademia Przedszkolaka: Czytaj więcej
100. rocznica Odzyskania Niepodległości
- 25.11.2018
Dnia 16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość szczególną- świętowaliśmy bowiem setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polska powróciła na mapę Europy. I choć wydarzenia te mogą się wydawać dawnymi dziejami, to naszym patriotycznym obowiązkiem jest ,,pielęgnować przeszłość jak kwiaty”, bo przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, pozbywa się swych korzeni i wcześniej czy później umiera.- 100. rocznica Odzyskania Niepodległości: Czytaj więcej
Polskie Symbole Narodowe - konkurs plastyczny
- 04.12.2018
09 listopada 2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom szkolnego konkursu plastycznego „Polskie symbole narodowe” Wręczenie nagród poprzedziła akademia z okazji 100 – rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem konkursu było uwrażliwienie na wartości patriotyczno – narodowe oraz wzbudzanie w dzieciach uczuć patriotycznych i narodowej dumy.
- Polskie Symbole Narodowe - konkurs plastyczny: Czytaj więcej
- 04.11.2018
- Czytaj więcej
Śniadanie Daje Moc!
- 20.11.2018
8 listopada uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I-III wraz z wychowawcami i rodzicami przyłączyli się do akcji edukacyjnej Śniadanie Daje Moc, organizując wspólne zdrowe śniadanie. Celem akcji było zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a co za tym idzie przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce. O pomyśle włączenia się uczniów naszej szkoły do akcji zostali odpowiednio wcześniej powiadomieni rodzice oraz sami zainteresowani – uczniowie. Na kilka dni przed śniadaniem dzieci brały udział w pogadankach i warsztatach na temat zdrowego odżywiania. Stworzyły i analizowały własną piramidę zdrowia, oglądały animacje komputerowe dotyczące zdrowia, uczyły się piosenek i wierszyków tematycznie związanych z akcją. W Dniu Zdrowego Śniadania podzieliliśmy się na trzy zespoły: oddział zerowy, klasa I, klasa III. Każdemu zesp
- Śniadanie Daje Moc!: Czytaj więcej
- 20.11.2018
Dyrektor Szkoły,
Grono Pedagogiczne oraz uczniowie
Szkoły Podstawowej w Podjazach
mają zaszczyt zaprosić
Rodziców dzieci uczęszczających
do Szkoły Podstawowej w Podjazach
na Wieczornicę Patriotyczną z okazji obchodów
100. rocznicy odzyskania przez Polskę
niepodległości,
- Czytaj więcej
Nasz Patron