• Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt. "Głosem Inki"

• Edycja 2022/2023

• 11 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. "Inka" w Podjazach odbył się IV Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Głosem Inki" pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sulęczyno. Celem konkursu było popularyzowanie piosenek i pieśni zawierających treści patriotyczne, stanowiących ważny element narodowego dziedzictwa. Do konkursu przystąpili wyłącznie soliści ze szkół podstawowych z terenu województwa pomorskiego. Na konkurs wpłynęło 46 zgłoszeń w czterech kategoriach wiekowych. Na zaproszenie naszej szkoły i organizatorów konkursu odpowiedziały następujące szkoły: SP w Sulęczynie, SP nr 1 w Żukowie, ZS w Tuchomiu, ZS-P w Szopie, SP w Kamienicy Królewskiej, SP w Baninie, ZS w Mściszewicach, SP w Borzestowie, SP nr 1 w Sierakowicach, SP nr 2 w Sierakowicach, SP w Kożyczkowie, ZKiW w Brodnicy Górnej, ZS w Lipuszu, SP nr 2 w Bytowie, ZS w Miechucinie, SP w Załakowie, SP w Borku Kamiennym, SP w Chmielnie, SP w Lisich Jamach, SP w Goręczynie. Jury konkursowe mogło wysłuchać nieszablonowych interpretacji doskonale znanych pieśni  i piosenek patriotycznych. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Wykonawcy nie tylko pięknie śpiewali, ale również przygotowali specjalne stroje. Jury miało bardzo trudne zadanie. Po przesłuchaniach, profesjonalna komisja konkursowa w składzie:
             dr hab Sławomir Bronk – przewodniczący,
             Susana Alegre Raso oraz Joanna Szroeder, ogłosiła werdykt.
            W kategorii klas 0 – I:
             I m. Hanna Wantoch-Rekowska - ZS w Tuchomiu, opiekun Janusz Juchniewicz,
            II m. Zuzanna Choroba-Bucka - ZS w Mściszewicach, opiekun Agnieszka Zaworska,
             III m. Zuzanna Dejk – ZS-P w Szopie, opiekun Emilia Janneck.
            W kategorii klas II – III:
             I m. Aleksander Wenta – SP w Kamienicy Królewskiej, opiekun Dominika Formela,
            II m. Jan Czaja – SP w Kożyczkowie, opiekun Joanna Jereczek,
             III m. Anna Mikołajczyk – ZS Lipusz, opiekun Iwona Drozdowska,
             wyróżnienie Agata Lelek – SP Borzestowo, opiekun Justyna Pobłocka.
            W kategorii klas IV – VI:
            I m. Małgorzata Koszałka - SP Załakowo, opiekun Marieta Koszałka,
             II m. Antonina Gruba SP nr 1 w Żukowie, opiekun Justyna Belgrau,
             III m. Nikola Brzeska ZS w Miechucinie, opiekun Lucyna Mielewczyk,
            wyróżnienie Kinga Spierewka – SP nr 2 w Bytowie, opiekun Magdalena Czerwonka,
            wyróżnienie Lena Stefan - SP w Podjazach, opiekun Natalia Hebel.
            W kategorii klas VII – VIII:
             I m. Milena Pela ZS w Tuchomiu, opiekun Janusz Juchniewicz,
            II m. Klaudia Grabowska – SP w Lisich Jamach, opiekun Justyna Pobłocka,
            III m. Julian Jereczek – SP w Podjazach, opiekun Natalia Hebel,
            wyróżnienie Dominika Leik – SP w Kamienicy Królewskiej, opiekun Dominika Formela,
             wyróżnienie Kinga Błonk – SP nr 2  w Sierakowicach, opiekun Wioletta Kuczkowska.
            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci wspaniałe nagrody ufundowane przez: GMINNY OŚRODEK KULTURY W SULĘCZYNIE, GMINNĄ KOMISJĘ ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W SULĘCZYNIE, FIRMĘ SCANDPOL, INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ ODDZIAŁ W GDAŃSKU, FIRMĘ BUDOWLANĄ ProZbau – Krzysztof Zblewski, USŁUGI GÓLNOBUDOWLANE – Marek Breza, SKLEP CHEMICZNO–PRZEMYSŁOWY - Magdalena Szustka, NADLEŚNICTWO BROWSK, KAPEO, STOWARZYSZENIE DISCANTUS.
            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział oraz zaangażowanie
            w przygotowaniach do  IV Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Głosem Inki”. Gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów. Za owocną współpracę dziękują organizatorzy konkursu: Dyrektor szkoły Barbara Lis-Driwa oraz Natalia Hebel, Anna Krawiec i Patrycja Szymichowska.